czy mam hipoglikemie?

napisał/a: wiadomo 2007-01-17 21:53
Od parunastu lat nachodzą mnie pewne momenty, zupełnie przypadkowo:
-drżenie i wzrost napięcia mięśniowego, głównie dłoni
-ogólne osłabienie(brak siły na zrobienie czegokolwiek)
-niepokój
-jednego razu dopadło mnie do takiego stopnia, ze nie byłem w stanie ustać na nogach, ogarną mnie zimny pot.

Szybka poprawa następuje zaraz po zjedzeniu czegoś.
Niby wiele pasuje do tej choroby.

Nie jestem cukrzykiem.
Muszę to zgłosić do lekarza, nie jest to zbytnio uciążliwe.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
napisał/a: Aś 2007-01-18 10:41
Hipoglikemia nie jest chorobą tylko stanem organizmu w danej chwili.
Twoje objawy świadczą bardziej o nerwicy-to,że po zjedzeniu czegoś poprawia się Twoje samopoczucie, może świadczyc chocby o tym,że łyszałeś wcześniej o hipoglikemii i jej objawach i podświadomi dopasowałeś swoje do tego właśnie stanu.
U mnie hipoglikemia(również nie mam cukrzycy,do tej pory nie wiadomo czym była spowodowana) została stwierdzona dopiero po 2 msc złego stanu zdrowia, gdyż wcześniej nie znałam jej objawów. Przedewszystkim było to uczucie głodu,nawet po zjedzeniu obfitego posiłku,kiedy mój żoładek był już pełen. Pozatem oczywiście drżenie rąk,pocenie,czy nerwowośc,a le także tiki mięśniowe,pustka w głowie i czy kołatanie serca.jednak to bardzo specyficzne uczucie głodu było głównym sygnałem,że cukier spada.
Wypowiedziałam tu tylko swoje zdanie-myślę,że powinien stwierdzic to lekarz.
napisał/a: wiadomo 2007-01-18 20:16
Objawy miałem dużo wcześniej zanim dopiero przeczytałem, że istnieje coś takiego jak hipoglikemia. Kiedyś opisałem ten problem w innym miejscu i ktoś powiedział, żebym poczytał właśnie o hipoglikemia.
Myślę, że jestem w stanie powiedzieć co to za specjalne uczycie głodu.
Dzięki za odpowiedz.
napisał/a: Aś 2007-01-18 22:35
w takim razie:
Ja już od pół roku robię badania w różnych kierunkach-nadal nie wiem nic.
Radzę zacząc od poczytania o wyspiaku.
pozdrawiam
napisał/a: wiadomo 2007-01-18 23:46
niewiele znalazłem w internecie o wyspiaku.
nie jest w moim zyciu to bardzo uciążliwe, wiec do lekarza z tym nie pojde.
moze kiedys gdy stanie sie to bardziej intensywne, ale poruszę temat przy okazji czegos innego.
dziki za odpowiedz jeszcze raz.
pozdrawiam
napisał/a: anetea1 2007-04-11 12:54
hymm.. czytam wasze wypoiwediz i wszystko co jest tma zawarte to sa poodobne do moich tez mialm badnaia robione w tym kierunkui tezz nic nie wykazaloo hym.. dla mnei jest ti uciazliwe bo gdy jestem w sql nie moge sie skupicc i fukcjonowacc wciaz misie chce spacc;/;/
napisał/a: smerfetka3 2007-04-11 19:52
aa czy duzo pijesz ? i czy często oddajesz mocz? zrób sobie badania.Tez mialam podejrzana cukrzyce , caly czas chcialo mi sie pic , mialam takie napady pragnienia , senność i duzo moczu oddwalam , na szczescie badania dobrze wyszly ;)