Czy mam depresję?

napisał/a: marti19986 2014-05-03 20:35
Witam. Mam 15 lat. Zastanawiałam się czy nie mam depresji i czy nie powinnam iść do psychologa. Przez około dwa i pół roku dokuczano mi w szkole. Przez to zaczęłam dostawać gorsze oceny i stałam się chorobliwie nieśmiała i nie umiem rozmawiać z ludźmi. Poszłam do nowej szkoły i mam tylko jedną "koleżankę". Czuję się bardzo samotna, ale nie potrafię dogadać się z ludźmi. Z rodzicami często się kłócę, szczególnie z moim tatą, który mnie wyzywa gdy jest zły i czasami mnie uderzył. Z mamą mam lepszy kontakt. Czasami jest dla mnie jak najlepsza przyjaciółka.
Mam często huśtawki nastrojów. Potrafię być bardzo smutna i nie mieć ochoty na nic, a za chwilę rozpiera mnie energia i nie mogę usiedzieć na miejscu. Czy to normalne?
Jestem też uzależniona od samookaleczania. Tnę się od pół roku. Nigdy nikomu o tym nie mówiłam. Czasami mam myśli samobójcze, ale nie mam odwagi się zabić bo myślę jak moi rodzice byliby smutni.
Mam bardzo niską samoocenę. Jestem brzydka i głupia (wiele osób mi to mówiło). Czasami gdy patrzę w lustro ogarnia mnie straszna nienawiść do samej siebie.
Doskwiera mi też tęsknota. Nie mieszkam w Polsce i bardzo tęsknię za moją rodziną. Tutaj mam tylko moich rodziców. I próbowałam im mówić jak się czuję, ale oni tylko każą mi się uczyć.
Wiem że bardzo się rozpisałam, ale byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś to przeczytał i mi doradził.
napisał/a: katarzyna2220 2015-04-25 13:18
Witaj.Nie jestem pewna czy masz depresję,bo nie jestem od stawiania diagnozy (jest od tego lekarz ),ale niepokojące jest napewno Twoje samookaleczanie się.Powinnaś pilnie skontaktować się z psychiatrą,poznać jego opinię - jak będzie potrzebny jakiś lek,to on go przepisze.Najlepiej byłoby też pójść na wizytę do psychologa.Dlaczego się tniesz?Czy chcesz ukarać się za coś?Zadbaj o siebie,bo nikt tak o Ciebie nie zadba jak Ty możesz.Pamiętaj że autoagresja DO NICZEGO nie prowadzi.Nie karaj się dziewczyno,zrób coś ze sobą,tylko byle to szło w dobrym kierunku.Pomyśl ,że zasługujesz na zdrowie,na dobre życie.Pozdrawiam i życzę Ci wytrwałości w walce o siebie.
napisał/a: joasia7385 2015-07-31 22:18
Jak najszybciej udaj się i do psychologa i do psychiatry i zaznaczam to nic strasznego. Ale samookaleczanie jest powazne. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej otrzymasz pomoc. Polecam tutajhttp://psycholog-ms.pl/poradnia/ i koniecznie rozmawiaj o tym z osobami dorosłymi. Życze powodzenia
napisał/a: magda906 2016-08-21 08:17
Witam.
Dobrze, że są już czasy gdzie chodzenie do psychologa to nie wstyd a terapia może pomóc pozbyć się problemów. W Warszawie dobrą opinią cieszy się klinika PsychoMedic https://psychomedic.pl/psychoterapeuta-warszawa/ , ponieważ pracują w niej specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy doradzą, pomogą. Nowością jest rejestracja online 24h 7 dni w tygodniu. Można również przedzwonić 22 253 88 88.
tonaxinum_ms
napisał/a: tonaxinum_ms 2016-08-23 14:57
Jak najbardziej nie ma co zwlekać z wizytą u specjalisty, aby nie doprowadzić do poważnych konsekwencji. Spróbuj od wizyty u psychologa, który porozmawia z Tobą, a jeśli będzie taka potrzeba skieruje Cię do psychiatry. Możesz zacząć również od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu.