Czy małe jądra często moga się obracać?

napisał/a: kornel999 2015-10-30 20:53
Witam.
Pytanie mam dokładnie takie jak w tytule. Od jakiegoś czasu zmniejszyły mi się jądra, do czego przyczyny jeszcze nie doszedłem. Mam kilka pytań, gdyż trudno mi je uzyskać od ostatnich dwóch lekarzy u których byłem. Czy jeśli mam małe jądra, jestem narażony na ich nieustanne poruszanie się tzn obrót o połowe osi ? Czy jest bardziej możliwe skręcenie jądra przy małych jądrach które moga wariować w mosznie? Czy jest machanizm w mosznie chroniący przed taką możliwością?

Czy jest jakiś "patent" na sprawdzenie, czy jądra są w dobrej, nieobróconej pozycji? Tak dla samego uspokojenia się, co by nie chodzić do lekarza tylko po to, żeby sie uspokajać :)

Pozdrawiam
Kornel
napisał/a: Durum 2015-10-31 18:29
Ile masz lat?
Co oznacza,że masz małe jądra,kto to ocenił.Wykonano usg jader? Proszę podac opis i wymiary jąder.Trudno oceniać czy występuje hipogondyzm pierwotny(niedoczynność jąder)
Jądra poruszają się i zależy to od wielu czynników,co jest normalnym objawem.Aby tu cokolwiek oceniać trzeba wykonać badania.(palpacyjne i usg)
napisał/a: kornel999 2015-11-24 23:22
Witam.
Byłem u urologa i endokrynologa. Stwierdzono, ze jądra są zdrowe, choć małe...
Usg pokazało, że są w normie, posiadające żylaki. Testosteron bardzo zmniejszony,
wysoka prolaktyna. Najpierw lekarz przypisał mi testosteron w zastrzykach.
Z tego co się zorientowałem, zatrzymało to prace jąder. Potem przestałem brać
po kuracji i dostawałem Clom. Moje jądra wciąż stoją. W ślad za tym doszło uczucie
beznadziejnego stosunku i migren po nim. Właściwie to nie wiem co robić.
Pozdrawiam
Kornel

Ps. Lat 33, jak tylko znajde ta kartke z wynikami, wszystko napisze. Pozdrawiam jeszcze raz
napisał/a: TenTaki 2015-11-28 13:20
napisal(a):Clomid uznawany jest za środek bezpieczny, pamiętać powinniśmy tylko aby nie przesadzać z dawkami . Niektórzy osobnicy skrażą się na uderzenia gorąca, zawroty głowy, bóle głowy i chwilowe problemy ze wzrokiem.


Prolaktyna wysoko, testosteron nisko. Prolaktyna może zaniżać testosteron dziwne że endo przypisał testo w zastrzykach zamiast zbijać prolaktyne najpierw.