czy lekarz moze mi wystawic zaswiadczenie o niezdolnosci

napisał/a: 16051990 2015-04-15 16:01
witam,moim problemem jest praca.pracuje na stanowisku kucharza,ale gdy kolezanka z baru jest na zwolnieniu lub urlopie szef wysyla mnie na jej miejsce.powtarzalam mu ze jest to dla mnie zbyt stresujace ale niestety nic to nie pomaga.ostatnio dostalam mocnej migreny,ze stresu nie moge sie wyslowic,mam pieczenie w klatce piersiowej,trzesienie rak,a po pracy dgy musze zasnac jest to nie mozliwe,z mysla ze musze isc tam jutro dostaje scisku brzucha i kolatanie serca.moim pytaniem jest czy lekarz moze ni wystawic zaswiadczenie ze nie moge pracowac na takim stanowisku z powodu zdrowotnych?
napisał/a: piotrosiama 2015-04-15 18:33
Lekarz medycyny pracy - to tak.
napisał/a: 16051990 2015-04-16 16:09
a wystawi mi to po krotkim wywiadzie czy moze mnie skierowac na jakies inne badania?i jeszcze jeden problem na papierze mam wpisane barmam ale jak szlam na rozmowe o prace to byla mowa o pracy na kuchni a wpisane bylo tylko dlatego bo tak tylko mogli wpisac i czy to moze byc przeszkoda do wystawienia papieru.
napisał/a: piotrosiama 2015-04-16 17:45
Barman a kucharz to jednak dwie różne profesje.
Tylko nie bardzo wiem o co pytasz, bo rozumiem że lekarz napisał na zaświadczeniu praca w charakterze barmana a Ty zgodziłaś się na kuchnię.
napisał/a: 16051990 2015-04-16 18:48
nie.
mam napisane barman na umowie o prace.a do lekarza jeszcze nie bylam bo chce sie przegotowac.
napisał/a: piotrosiama 2015-04-16 20:32
16051990 napisal(a):nie.
mam napisane barman na umowie o prace.a do lekarza jeszcze nie bylam bo chce sie przegotowac.


Tzn. że pracodawca zatrudnił Cię na stanowisku niezgodnym z zawartą umową o pracę. Trzeba z nim na ten temat porozmawiać.
Dopytam jeszcze - nie przechodziłaś wstępnych badań przed podjęciem zatrudnienia, czy też będą to badania okresowe, od kiedy już pracujesz w tej firmie ?