Czy ktos wie co mi dolega?

napisał/a: Thatisallinyourhead 2015-02-26 19:32
Witajcie, moj problem polega na tym ze zauważyłam zmiany na moich wargach sromowych mniejszych. Jedna z nich pociemniala (przybrała szary kolor)i wyglada jakby była rozciągniętych kawałkiem skory. Skóra ma chropowata powierzchnie, tak jakby pod nią znajdowały sie małe pęcherzyki i jest dosyć sucha. Wielokrotnie smarowalam ja wazelina ale nic sie nie zmieniło. Wszystko trwa juz dłuższy czas ale nasiliło sie po częstych stosunkach z moim mężem. ( jestem po ślubie pol roku) ostatnio bolało mnie gdy dotykałam tego miejsca, szukałam w internecie zdjeć ktore przedstawiałyby podobna sytuacje ale nie udało mi sie nic znaleść dlatego zwracam sie z prośba do Was. (Jestem umówiona pierwszy raz do ginekologa na poniedziałek ale chciałam dowiedzieć sie o innych możliwych chorobach wcześniej)
Z góry dziękuje za każda wypowiedz na temat
napisał/a: jetta1 2015-02-26 21:08
napisz jakie dolegliwości temu towarzyszą?
czy jest to tylko zmiana koloru?
czy ból jest częsty? czy był tylko jednorazowy ?
Zauważyłaś jakąś wydzielinę z tych pęcherzyków? zapach itp?
napisał/a: Thatisallinyourhead 2015-02-26 21:36
Na początku czułam swędzenie ale dosyć szybko mi przechodziło, ból jest nawracajacy, obecnie mnie nie boli ale jeszcze kilka dni temu tak, przy dotykaniu np. myciu. Towarzyszy temu biała, grudkowata wydzielina ktora nie ma zapachu. Z pęcherzyków nie ma żadnej wydzieliny
napisał/a: jetta1 2015-02-27 07:37
Thatisallinyourhead napisal(a):Na początku czułam swędzenie ale dosyć szybko mi przechodziło, ból jest nawracajacy, obecnie mnie nie boli ale jeszcze kilka dni temu tak, przy dotykaniu np. myciu. Towarzyszy temu biała, grudkowata wydzielina ktora nie ma zapachu. Z pęcherzyków nie ma żadnej wydzieliny

biała grudkowata wydzielina świadczy o infekcji. Konieczna jest wizyta u ginekologa. Sama niestety tym się nie zajmiesz. Infekcji mogą towarzyszyć bóle warg sromowych mniejszych szczególnie po stosunkach.
Lekarz powinien wykonać posiew i wdrożyć leczenie. Jeśli infekcja się potwierdzi, a współżyjesz z partnerem bez zabezpieczenia to warto przeleczyć też Jego w celu uniknięcia nawrotów.