Czy jestem w ciąży?

napisał/a: wiwek1 2016-01-07 21:04
robiłam to z chłopakiem pod koniec października, a dokładnie 30 października...prezerwatywa pękła, ale mój partner się upierał, że jej nie zapełnił, ale ja nie jestem tego do końca pewna. później współżyłam z nim jeszcze kilka razy, ale bez problemów pękniętej prezerwatywy i innych. jednak za ostatnim razem, który wydarzył się 19 grudnia 2015 roku wydaje mi się że dotknęłam jego spermy ręką a potem swoich okolic intymnych :/ na początku listopada powinnam dostać miesiączki, jednak ta się nie pojawiła. 2 tygodnie po stosunku wykonałam test ciążowy, jego wynik był negatywny. przestałam się wtedy stresować.. na początku grudnia, a dokładniej 2 grudnia zaczął mi lecieć brązowy śluz, leciał tak do 4 i wtedy zaczęło się krwawienie. miesiączkę miałam do 8... od 31 grudnia zaczęły mnie boleć okolice sutków..ból coraz bardziej nasilał się .. przed okresem sutki bolały mnie tylko w lutym 2015 r, ale wtedy jeszcze nie współżyłam... w tym miesiącu brązowy śluz zaczął mi lecieć 6 stycznia(wczoraj) zaczęło się również delikatne krwawienie. dzisiaj (7 stycznia) krwawienie jest nadal skąpe. gdy poszłam do toalety zwróciłam uwagę na ''napuchnięty'' brzuch, nic specjalnie mnie to nie poruszyło, ponieważ zawsze mam taki przed miesiączką, oraz takie ''napuchnięte'' brzuszki są u mnie rodzinne. wróciłam do pokoju i korzystając z komputera położyłam się bardziej na krześle i tak z ciekawości zaczęłam naciskać na swój brzuch... gdy nacisnęłam w lewym podbrzuszu (nad miednicą) poczułam jak przesuwa mi się coś niewielkiego.. nie wiem co to jest.. nigdy wcześniej takiego czegoś nie odczuwałam :( boję się że jestem w ciązy, ale czy płód może być już tak wcześnie wyczuwalny? dodam jeszcze, że przez 3 dni prawie nic nie jadłam, ponieważ w ogóle nie odczuwałam apetytu, tylko wczoraj trochę i dzisiaj też...
napisał/a: wikam2 2016-01-09 21:16
Absolutnie nie ma możliwości abyś czuła jakikolwiek płód.
Zasada jest prosta - 20-21 dni po niebezpiecznej sytuacji zrób test (o ile wczesniej nie pojawi się okres - okres a plamienia w ciązy tu; http://commed.polki.pl/do-dziewczyn-zadajacych-pytanie-czy-jestem-w-ciazy-vt26955.html /drugi post/) i wynik bedzie wiarygodny.