Czy jest ze mną bardzo źle? prośba o interpretację wyników

napisał/a: nowy777 2016-09-30 19:58
Witam. Wykryto u mnie zapalenie tarczycy autoimmunologiczne.Dopiero czekam na wizytę u endokrynologa. Chciałbym żeby ktos doświadczony ocenił moje wyniki. Czy będę musiał przyjmować jakieś leki?
TSH 4,48 (0,350-4,940)
FT3 3,75 (1,71-3,71)
FT4 1,21 (0,70-1,48)
ALT 40 (0-55)
CRP
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-03 09:41
Wyniki masz trochę niespecyficzne. Masz jakieś objawy?
napisał/a: nowy777 2016-10-04 21:28
Dlaczego niespecyficzne?
Trudno powiedzieć mi coś o objawach, wagę mam w normie, samopoczucie raczej też, choć to zależy od pogody i innych czynników:)
Co ciekawe już od dłuższego czasu zauważyłem że pojawiają mi się siwe włosy na głowie, nie wiem czy to można powiązać z tarczycą
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-05 07:34
Podwyższone TSH sugeruje niedoczynność tarczycy. Przekroczone fT3 może mówić, że niedoczynność jest związana z niedoborem jodu, ale masz mocno podwyższone przeciwciała co raczej jest jednoznaczne z chorobą autoimmunologiczną.

Skoro brak objawów, to wg mnie lekarz powinien Ci to poskładać, bo czasami możesz mieć nawet nadczynność, ale to można stwierdzić właśnie na podstawie objawów.
napisał/a: nowy777 2016-10-10 11:52
Witam ponownie. Jestem po wizycie u endokrynologa.
Dostałem eythyrox w najmniejszej dawce + skierowanie na badnie tsh, ft3, wapń
Lekarz nie wiedziałem dlaczego mam podwyższone ft3, w ogóle nie pytał mnie o objawy
A moje pytanie o stosowanie diety chyba tylko go zdenerwowało, stwierdził że przeciwciała sprawdza się raz w życiu i nie mają one wpływu na przebieg choroby, a na przykład dał że można mieć przeciwciała na niskim poziom a tsh może wynosić 20 (?)

Zastanawiam się teraz czy przyjmować te tabletki, czy spróbować najpierw naturalnych metod?
Doradźcie coś :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-10 20:10
Tylko problem jest taki, że Ty nie masz postawionej diagnozy, a żeby leczyć, przecież trzeba wiedzieć co.
napisał/a: nowy777 2016-10-11 16:48
Diagnozę lekarza podałem na samym początku. Od endokrynologa nie wiele więcej się dowiedziałem.
Czy masz może na myśli przyczynę, tego co wywołuje u mnie takie działanie autoimmunologiczne?
Na razie odstawiłem mleko i jego przetwory, staram się ile mogę wyeliminować gluten
Do tego suplementy omega 3 (z wit E) wit.C,D
Co jeszcze mogę zrobić w tym temacie?
Euthyrox chyba na razie odpuszczę, bo czuję się dobrze. Chciałbym spróbować bardziej naturalnych metod.
Dzięki za odpowiedź :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-11 19:42
No tak, ale nie wiemy skąd przekroczone fT 3. Hormony tarczycy masz na takim poziomie, że nie włącznie l-tyroksyny wcale błędem nie będzie. Jedynie co to może to zbiłoby TSH, ale skoro brak objawów....

Na razie stosuj suplementy i dietę p. zapalną, jest szansa że stan zapalny się wyciszy. Poprawy nie poczujesz skoro nie masz żadnych negatywnych objawów.
napisał/a: nowy777 2016-10-11 21:36
Dzięki wielkie za pochylenie się nad moim przypadkiem :)

Warto dorzucić coś jeszcze do suplementacji? Może selen?
Czytałem też o guggulsterone, ale nie wiem czy jest sens brać w obecnej sytuacji?
Czy takie produktu jak jajka/pomidory mogą znacząco wpłynąć na wynik?
Po jakim czasie można wykonać badanie kontrolne? Wystarczy tsh i anty tpo?
Aha, pozostaje też sprawa lekko przekoroczonego ft3, czy to może być coś istonego

Wiem że pytania pewnie już były wałkowane x razy, ale znalezienie jednoznacznej odpowiedzi bywa frustrujące
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-12 06:36
Pisząc suplementy p. zapalne miałem na myśli w pierwszej kolejności selen. Poczytaj co masz jeść aby nie zadawać "dziwnych" pytań.

Skup się na zmniejszeniu stanu zapalnego. Bostery tarczycy na razie odpuść, może ona ruszy sama. Przeciwciała sprawdź najszybciej po 3 miesiącach, szybciej nie ma sensu. To nie działa z dnia na dzień.