czy jest szansa zarażenia

napisał/a: misio2682 2015-01-19 14:59
Witam

Mam nietypowy problem bo mam dysfunkcję gruczołów meiboma ( gruczoły brzegów powiek) i dałem ogłoszenie że kupię krople azyter - choć nie są to krople typowo na zapalenie brzegów powiek i ich dysfunkcję to badania potwierdziły skuteczność azytromycyny w leczeniu dysfunkcji gruczołów meiboma ( poprawiają jakość tych gruczołów)


Kupiłem więc w internecie te krople lecz niecałe opakowanie - tylko 3 fiolki więc osoba która sprzedawała mi te krople z pewnością posiadała tą chlamydię ... I czy jest szansa abym zachorował na chlamydię dotykając te fiolki ( oczywiście są zamknięte) lub opakowanie tych kropli ? Czy w ogóle istnieje ryzyko abym zachorował na chlamydię przez dotyk ?

Nie wiem czy powinienem wyrzucić te krople ?

Znalazłem taką odpowiedź:


napisal(a):Zasadniczo schorzenia te przenoszone są drogą płciową. Prawdopodobieństwo transmisji zakażenia poprzez kontakt z przedmiotami higieny osobistej chorego jest znikome, gdyż drobnoustroje poza organizmem człowieka giną w ciągu kilku godzin.



Ta Pani wysłała mi te krople w piątek a przyszły dopiero dziś - czyli minęły 3 dni. Czy w tym czasie nawet jeśli na tych kroplach były by te bakterie chlamydii to zginęły by one w tym czasie ( 3dni) poza organizmem człowieka ? Chcę mieć 100% pewności że nie zachoruję na tą chlamydię bo nie posiadam tej choroby a lek chciałbym stosować nie bezpośrednio do oczu tylko na palec i wcierać te krople na brzegach powiek ...