CZy jednak zażyć tabletkę "po"?

napisał/a: babeczka1 2007-08-28 23:25
Witam serdecznie,

mam ogromny probelm...
dzisiaj w nocy o godzinie 3 w nocy kochałam sie ze swoim chłopakiem i niestey pękła nam prezerwatywa.

po1) okresu w sierpniu jeszcze nie mialam ,dla wyjaśnienia okres w lipcu miałam od 24 do 29, czyli w tym momencie powinnam miec dni nie płodnee więc tak mi sie wydaje ciążę powinam wykluczyc? choć z drugiej strony myślę o wzięciu tabletkę "po" , ale nie wiem czy to akurat dobry pomysl,bo wiem jakie sa skutki uboczne po tabletce.
po2) z chłopakiem jestesmy bardzo ostrozni i po kazdym stosunku sprawdzamy czy prezerwatywa czasem nie pękła itd. do tej pory nie bylo zadnych problemow a okres mi sie spoznia i jeszcze ta felerna noc,juz za kilka godzin minie doba od tej sytuacji,czasu coraz mnieej na wzięcie tabletki,waham sie,nie wiem co robic.[prosze o szybka odpowiedz,pomoc,z gory dziekuje.

pozdrawiam
napisał/a: Kasienka84 2007-08-29 09:49
żeby wziąć taką tabletke musisz sie i tak udać po recepte do lekarza. okres się spóżniac może ze stresu. Zależy czy prezerwatywa pękła w środku i tam doszło do wytrysku czy już może na zewnątrz. Teoretycznie to powinny być dni niepłodne ale powiem Ci ze czasem sie one moga przesunąć troszke jak np sie okres opóznia. Musisz chyba sama zdecydować o tabletce. prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest takie same jak nie zajścia pól na pół weług mnie. Trzeba pamiętać że nie można po każdym nieudanym stosunku brać tych tabletek
napisał/a: babeczka1 2007-08-29 12:31
Prezerwatywa pękła w środku...bola mnie jajniki jakbym miala dostać okres,ale juz sama nie wiem czy dostane. Ostatnio bardzo ciężko pracowałami nie dużo jadłam,troche problemów miałam,czy to może być tez przyczyna ,opóźnienia okresu?mam nadzieje ze tak,i mam nadzieje ze dni niepolodne mi sie nie przsuneły.jak ja sie martwie.
napisał/a: millo1 2007-08-29 12:37
podstawowe pytania: jak długie masz cykle i czy chłopak "doszedł" w Tobie? jeżeli nie, to jak dużo czasu minęło od wytrysku (kilka sekund czy dłużej)? jeżeli masz zwykle regularne cykle, to wydaje mi się, że nie ma potrzeby brać tabletki "po". w końcu przed samym okresem są wyraźnie dni niepłodne. jednak jeżeli Ci się wahają, albo są długie, to może dojść (bardzo rzadko się to zdarza, ale jednak) do dwóch owulacji i to wtedy też jest niebezpieczeństwo. ja uważam, że jeżeli zabezpiecza się człowiek jedynie gumką, to powinien mieć w domu po prostu escapelle. bo potem czas strasznie szybko leci i się panikuje.
napisał/a: babeczka1 2007-08-29 19:24
Witam


robiłam test,niej estem w ciąży:) na jutro mam umowiona wizyte u ginekologa i zobaczymy czy bede musiała wziąźć tabletki"po",mam nadzieje ze nie:)
powiem Wam,że wszystko mnie boli na okres,mam nadzieje ze juz dzis sie pojawi.denerwuje sie jeszcze,ale mniej.z moich obliczeń wynika,ze jak pękła nam gumka to miałam dni nie płodne.obliczłam je na kilka sposobów i wszystko git.

chłopak doszedł we mnie i tym najbardziej si emartwie,al emam nadzieje ze bedzie w porzadku.

trzymajcie kciuki, dzieki.

[ Dodano: 2007-08-29, 20:03 ]
Jeszcze jedno,od wczoraj boli mnie nad jajnikami po lewej stronie, czy to może być oznaka zagnieżdżającego zarodka,ze dochodzi do zapłodnienia?bardzo proszę o odpowiedź,boli mnie tylko tam i czuję ciepło.

dzięki.
napisał/a: Kasienka84 2007-08-30 15:04
Skoro masz dni niepłodne a test nie wyszedl t sie nei przejmuj. a tabletke "po" nalezy wziac tylko przed upływem 72 godzin od współzycia, potem nie działa