Czy jednak zaszłam w ciążę?

napisał/a: Madzienkka123 2014-07-24 08:46
6 tygodni temu doszło do stosunku przerywanego, oboje nie mieliśmy pewności, czy nie będzie żadnych skutków naszej "rozrywki". Pojechaliśmy do ginekologa. W ciągu 13 godz. po stosunku wzięłam tabletkę "po"-Escapelle. Po dwóch tygodniach, 3 dni przed terminem, dostałam okresu. Wyglądał trochę inaczej, zrobiłam test i wynik negatywny. Wszystko było w porządku aż do wczoraj. Wczoraj powinnam mieć pierwszy dzień okresu (zawsze miałam regularny, długość cyklu 28 dni) a zamiast tego bolą mnie jajniki i piersi a okresu brak. Stąd pytanie, czy możliwe jest, że tabletka nie zadziałała?
napisał/a: forgetmenot2 2014-07-24 09:11
Z tego co wiem, taka tabletka może wszystko trochę rozregulować. Jak się martwisz bardzo to zrób test, ale jeśli wzięłaś tabletke 13 godzin po, to raczej zadziałała :P
Więc czekaj spokojnie, a okres przyjdzie. Pamiętaj że stres może to jeszcze bardziej opóźnić, więc spokojnie :D
napisał/a: wikam2 2014-07-24 09:13
Uważam dokładnie tak samo jak koleżanka powyżej!
napisał/a: Madzienkka123 2014-07-24 09:17
Czytałam na kilku forach, że są kobiety/dziewczyny które po tej tabletce jednak były w ciąży. I zaczęłam się trochę obawiać...
napisał/a: wikam2 2014-07-24 09:26
No są, ale rzadko.
Czy przed poprzednim okresem był pms który minął i teraz znowu się rozpoczął?
napisał/a: Madzienkka123 2014-07-24 09:35
Przed poprzednim nie pamiętam. Raczej był bo w innym wypadku zwróciłabym na to uwagę. Najbardziej dziwił mnie poprzedni okres. Najczęściej towarzyszył mu silny ból brzucha, a w zeszłym miesiącu nic. Teraz też mam pms, tylko w jakimś słabszym wydaniu... Zawsze piersi bardzo mnie bolały, teraz tylko jak dotykam.
napisał/a: forgetmenot2 2014-07-24 09:42
PMS nie zawsze musi wyglądać tak samo. Na krwawienie ma wpływ wiele czynników (stres, podróż, pogoda, przyjmowane leki, a w Twoim wypadku tabletka). Odbyłaś stosunek przerywany, wzięłaś tabletkę, dostałaś okresu, test wyszedł Ci negatywny. Moim zdaniem nie ma się czym martwić. Ale jeśli ma Cie coś uspokoić, to zrób test, i odetchnij z ulgą. Przynajmniej bez nerwów będziesz czekać na okres :P
napisał/a: Madzienkka123 2014-07-24 09:45
Chyba tak zrobię, bo serce mi stanie z tych nerwów:P
napisał/a: forgetmenot2 2014-07-24 09:55
Zrób, zrób. Bo szkoda nerwów :)
napisał/a: wikam2 2014-07-24 10:12
Madzienkka123 napisal(a):Przed poprzednim nie pamiętam. Raczej był bo w innym wypadku zwróciłabym na to uwagę. Najbardziej dziwił mnie poprzedni okres. Najczęściej towarzyszył mu silny ból brzucha, a w zeszłym miesiącu nic. Teraz też mam pms, tylko w jakimś słabszym wydaniu... Zawsze piersi bardzo mnie bolały, teraz tylko jak dotykam.


Jeśli zaszłabyś w ciąże a poprzednie krwawienie nie byłoby okresem to pms by się nie pojawiał i nie znikał (nieważne z jaką intensywnością). Piersi zaczęłyby boleć i nie przestały przez dłuższy czas. U Ciebie się to waha wobec czego wg. mnie ciązy nie ma.
napisał/a: Madzienkka123 2014-07-24 10:47
O tym nie pomyślałam. Gdyby byłby to objaw ciąży to nie znikał by tak z dnia na dzień, i akurat przed planowanym okresem by się nie pojawiał taki ból. Dzięki za uspokojenie ;)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-07-30 11:05
Może się przyda:

[url_special=http://seks.wieszjak.polki.pl/antykoncepcja/325529,Antykoncepcja-na-wakacje-jak-sie-zabezpieczac.html:13htq2mw]http://seks.wieszjak.polki.pl/antykoncepcja/325529,Antykoncepcja-na-wakacje-jak-sie-zabezpieczac.html[/url_special:13htq2mw]