Czy ja mogę mieć cukrzycę?

napisał/a: kobieta_abc 2014-04-10 09:19
Witam!

Ostatnio koleżanka poinformowała mnie,że ma glukometr. Musi sprawdzać co jakiś czas cukier. Z ciekawości zapytałam czy mi sprawdzi. Oczywiście sprawdzenie było po śniadaniu i nie pamiętam ile czasu upłynęło od śniadania wynik 97. Na drugi dzień zrobiła mi na czczo test, i wyszło 83,po 2 godzinach od zjedzenia wyszło.. 128! Wiem,że norma to chyba,jest do 120. Zastanawiam się czy udać się do rodzinnego i poprosić o skierowanie na test krzywą insulinową. U mnie w rodzinie nikt nie choruje na cukrzyce,jedynie wujek od strony ojca. Mam niedoczynność tarczycy. I tylko ja w domu na nią choruję... Czy jest,to możliwe,że mogę mieć cukrzycę?
napisał/a: calawtrawie 2014-04-10 16:06
Glukometry mają też jakiś wskaźnik błędu. Wg mnie wynik jest ok. Dużo zależy także od tego, co jadłaś. Wynik na czczo jest ok. Możesz za jakis czas sprawdzić, ale ja bym się nie przejmowała.
napisał/a: kobieta_abc 2014-04-10 17:02
byłam dziś u lekarza. Mam blisko ośrodek więc dla świętego spokoju. Powiedziała,że po zjedzeniu to całkiem normalny wynik co innego gdybym miała 200. Dała mi dla świętego spokoju skierowanie na cukier ( nie krzywą ) na czczo i po zjedzeniu. No właśnie.. wynik 120 jest na czczo a nie po zjedzeniu,ktoś mnie wprowadził w błąd.
napisał/a: calawtrawie 2014-04-11 17:03
Powiem tak, mam nietolerancję glukozy. W ciąży miałam cukrzycę. Ogólnie uważam na indeks glikemiczny i mierzę poziom cukru dość często. Na czczo glukometrem nie powinien przekraczać u mnie 110 - 120. Po jedzeniu po 2 h mam możliwość do 140, ale tak mi indywidualnie diabetolog wszystko poustawiał. Mam dietę. Wyjaśnij na spokojnie z lekarzem wątpliwości i... nie schizuj, nie denerwuj się, bo to często powód wzrastania poziomu glukozy.