Czy ja mam Bulimię?

napisał/a: Natasza91 2011-04-14 18:14
Od pewnego czasu jem bardzo nieregularnie, ogólnie to same niezdrowe jem że tak powiem ,zupki w proszku itp. od czasu do czasu czipsy o i dużo słodyczy. Okej ale może powiem czym się to odbija , zazwyczaj po 21 mam straszne napdy głodu i wtedy nie umiem się pochamować z jedzeniem, po prostu w takiej sytuacji się obżeram.Gdy zacznę jeść to nie ma końca .Ostatnio nawet doszło do tego że jem coś w buzi znaczy przeżuwam a pózniej wypluwam boję się że może to się skończyć anoreksją. Pomóżcie!
napisał/a: Blackursus 2011-04-14 20:00
Anoreksja i bulimia, to dwa rozne zaburzenia.
Natasza91 napisal(a):Od pewnego czasu jem bardzo nieregularnie, ogólnie to same niezdrowe jem że tak powiem ,zupki w proszku itp. od czasu do czasu czipsy o i dużo słodyczy. Okej ale może powiem czym się to odbija , zazwyczaj po 21 mam straszne napdy głodu i wtedy nie umiem się pochamować z jedzeniem, po prostu w takiej sytuacji się obżeram.

Czyli zdajesz sobie sprawe z kad u Ciebie napady glodu po 21!Czyli wiesz, ze czlowiek powinien odrzywiac sie racjonalnie, 3-4 posilki dziennie, ostatni nie powinien byc pozniej niz o godz.19-tej, a te "go...na" nie dostarczaja zadnych wartosci odrzywczych.
Natasza91 napisal(a):Gdy zacznę jeść to nie ma końca .Ostatnio nawet doszło do tego że jem coś w buzi znaczy przeżuwam a pózniej wypluwam boję się że może to się skończyć anoreksją. Pomóżcie!

Ja bym tego nie nazwala anoreksja, raczej "wyrzutami sumienia", a to moze skonczyc sie bulimia! W czym mamy Ci pomoc? Czy pomoze Ci to, ze powiem; "to co robisz, nie jest dobre"? Przeciez sama o tym wiesz, wiec dlaczego tego nie zmieniasz?