Czy grozi jej rak?

napisał/a: truthseeker1 2007-07-24 12:07
Chciałem zapytać się jak wielkie niebezpieczeństwo zachorowania jest mojej dziewczyny na raka. Bardzo ja Kocham i marzy mi się spędzenie z nią starości i chciałbym wiedzieć czy jest to możliwe czy za jakiś czas będę musiał chodzić na cmentarz żeby z nią pobyć.
A więc sprawa wygląda tak:
Mama mojej dziewczyny paliła nałogowo papierosy jak byłą z nią w ciąży. Kiedy moja dziewczyna była nastolatka paliła nałogowo. W końcu nabawiła się nadżerki szyjki macicy.
Wyleczyła się. Teraz znów pali (ma 24 lata) jakieś niby papierosy mentolowe 7 paczek tygodniowo.
Ja bardzo groźne w jej przypadku jest palenie papierosów?? Czy to że miała już raka nie oznacza np jakichś skłonności do zachorowań na niego??
Chciałbym prosić o odpowiedź specjalistów z tej dziedziny. Oraz żeby napisali mi wszystkie możliwe rzeczy w tym temacie. Źle sypiam po nocach i martwię się o moja Dziewczynę, poprosiłęm ja żeby rzuciła palenie, ale niestety "jeśli sama nie zechce to nie ma mowy żeby rzuciła"...
napisał/a: jakoo 2007-07-24 12:42
Nie każdy palacz zachoruje na raka tak samo nie każdy niepalący jest od raka wolny. Palenie papierosów to nie tylko rak (płuc, krtani, przełyku, nerek czy żołądka) ale głównie starzenie się skóry, ryzyko zawału serca lub wylewu, słabszej kondycji.
napisał/a: agnesbed 2007-07-27 18:50
hej. ja nie jestem paląca a nadżerkę też miałam. została on wymrożona przez ginekologa. nadżerka nie jest rakiem o ile mi wiadomo. to raczej nowotwór niezłośliwy, który nie leczony może przeobrazić się w złośliwy. nadżerka tworzy się głównie u kobiet, które często współżyją i to nie koniecznie z wieloma partnerami (mogą współżyć z jednym i też ją mieć). nadżerce sprzyja również używanie tamponów, czy pranie bielizny w proszku do prania (najlepiej używać do tego mydła). nadżerkę wykrywa się poprzez badanie ginekologiczne i cytologię, która ustala stopień jej niebezpieczności. wyniki cytologii mogą być następujące:
I - nie wykryto żadnych komórek nowotworowych
II - może świadczyć o zapaleniach dróg rodnych lub nadżerkach
III - wykryto pojedyncze komórki nowotworowe
IV - wykryto szczepy komórek nowotworowych
tak naprawdę niebezpieczna jest III i IV jeśli chodzi o II to nie ma się czym tak bardzo przejmować wystarczy być pod stałą kontrolą ginekologa.
pozdrawiam serdecznie. swoją drogą lepiej by było gdyby twoja dziewczyna nie paliła dla niej i dla ciebie a w przyszłości dla waszych dzieci;)
napisał/a: ania k 2007-08-18 16:10
Po pierwsze to tak jak ktoś już wspomniał palenie papierosów nie oznacza, ze zachoruje na raka. Po drugie nadżerka to nie rak!!!Kto Ci takich bzdur nagadał!