czy głosy (omamy) muszą świadczyć o schizofrenii?

napisał/a: vovo345 2011-08-03 12:11
Cześć. Przez kilka miesięcy przeżywałem bardzo silny stres. Spowodowany on był bardzo silnym mobbingiem.
Doszło do tego, że przez 1 lub 2 dni miałem chwile, że słyszałem głosy w swojej głowie. Na chwilę obecną nie słyszę, żadnych głosów. Dodatkowo towarzyszył temu bardzo silny lęk, podejrzliwość wobec innych, myślałem, że ktoś chce mnie zabić...

mam pytanie:
Czy te objawy muszą świadczyć schizofrenii, czy mogą być objawem np. załamania nerwowego, jakiegoś zespołu paranoidalnego itp.?


Dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: Breenan 2011-08-03 15:45
Schizofrenia może rozwijać się miesiącami tygodniami,wówczas osoby z naszego otoczenia są w stanie zauważyć zmiany zachowania,schizofrenia może również rozpocząć się nagle to silne zmiany w zachowaniu, silny atak podniecenia, lęku, osłupienia, rozkojarzenia, urojenia lub omamy.Ja na twoim miejscu bym jeszcze poczekał niekoniecznie urojenia,omamy(które minęły) muszą oznaczać od razu schizofrenię.Jeśli powtórzyło by się to raz jeszcze wówczas należy sięgnąć po poradę do psychiatry.
napisał/a: Aga.priv. 2011-10-10 20:09
Ja tez na twoim miejscu jeszcze bym poczekala.mialam taka sytuacje ze gdzies na czacie dalam swoja fotke i potem ludzie mnie rozpoznawali w autobusach,tramwajach,na ulicy,patrzyli,obgadywali itp.,myslalam ze tez to początek schizofrenii bo wiesz niby gadaja itd ale podeszlam spytalam powiedzial ktos ze poznaje po zdjeciu i rozwialam wątpliwosci.ty to mogles miec z nadmiaru stresu.poczekaj czy sie powtórzy.pozdrawiam
napisał/a: monikaaa3 2011-12-03 20:08
ja na Twoim miejscu poszlabym do psychiatry,nie daj rozwinac sie tej chorobie,ani cierpiec rodzinie! bo jak sie rozwinie to nie jest wtedy zycie,tylko wegetacja..