Czy ganglion jest ruchomy ?

napisał/a: Elastiq 2011-12-16 00:21
Ciekawi mnie to, gdyż koło nadgarstka wyskoczyła mi hm.. nie wiem jak to nazwać więc może "gulka",
tylko, że ona jest TWARDA jak kość i NIERUCHOMA.. a z tego co czytałam ganglion podobno jest ruchomy ?

Ktoś może wie co to ?

Reasumując...czy ganglion JEST RUCHOMY I W MIARĘ MIĘKKI ?

ps. czasem boli mnie ta ręka w tym miejscu jak okręcam rękę bądź podeprę się na niej

.. proszę o rady :)
napisał/a: delinka79 2011-12-16 07:26
tak ganglion jest i mieki i ruchomy, jesli jest maly sam sie wchlonie , jesli duzy do chirurga lub ortopedy w celu naklucia i odciagniecie plynu
napisał/a: ulna 2011-12-16 16:59
a jeśli jest duży może być dość twardy i na pierwszy rzut oka przypominać właśnie wspomnianą przez Ciebie kość
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-12-16 17:07
Tak czy inaczej trzeba się udać do lekarza, jeśli to nie będzie ganglion, to już radiolog oceni co to dokładnie jest. Bo jak boli - to tak czy inaczej trzeba usunąć.
napisał/a: ulna 2011-12-16 19:43
Ja bym się wstrzymała z usunięciem mimo występowania bólu, czemu ponieważ jak zaznacza Elastiq ból występuje tylko czasami, a często długotrwałe odciążenie stawu (ograniczenie pracy fizycznej) powoduje remisję nawet na kilka miesięcy/lat często do czasu kiedy staw znów nie zostanie przeciążony. Zabieg z kolei nie zawsze dale 100% zadowalający efekt i powiedzmy sobie szczerze ale często ganglion powraca dlatego m.in jestem wpierw za próbą leczenia zachowawczego.