Czy ciąża jest w ogóle możliwa?

napisał/a: Aniołek9320 2016-04-29 19:55
Witajcie :)

Nurtuje mnie pytanie, czy ciąża poprzez ewentualne spłynięcie spermy po wytrysku na wargi sromowe jest w ogóle możliwa? Spotkała mnie niestety taka sytuacja: jako, że z przyczyn zdrowotnych nie mogę stosować antykoncepcji hormonalnej, a zależało mi na stosunku bez prezerwatywy, zdecydowałam się na seks analny po którym doszło do wytrysku. Zastanawiam się czy nawet, jeśli cokolwiek by wypłynęło, jest możliwe, aby poprzez kontakt warg sromowych ze spermą doszło do zapłodnienia. Odpowiedzi w internecie znalazłam przeróżne, stąd moje pytanie do Was :)

Pechowa sytuacja miała miejsce w 10 dc, cykle nieregularne, trzy ostatnie to 31, 26, 26 dni. Zakładam więc, że mógłby to być czas płodny. Chodzi mi o to, czy jeśli był to czas płodny, mogło dojść do zapłodnienia poprzez spłynięcie spermy z odbytu w okolice pochwy. Osobiście wydaje mi się, że szanse są małe, ale chciałabym usłyszeć jeszcze Wasze opinie.

Tak, wiem, po 14 dniach wykonam test, do tego czasu jednak targają mną sprzeczne myśli.

Dziękuję za wyrozumiałość,
pozdrawiam !
napisał/a: wikam2 2016-05-04 18:28
Szanse są. Ale jak sama mówisz malutkie. Ze strony technicznej to tak - jest nasienie żywe, świeże, na wargach sromowych jest sluz płodny (to warunek!) może transportować plemniki w głąb pochwy. Ze strony praktycznej - dłuuuuuuuuugo musiałabym szukać w myslach takiego feralnego przypadku ;)
Test 21 dni po stosunku badz kiedy nie pojawi się @ :) A w sumie.....może już jest?
napisał/a: Aniołek9320 2016-05-04 20:48
Jestem aktualnie w 21 dc, więc jeszcze trochę. Chyba wykonam test ciążowy 14 dni po stosunku, czyli w 24 dc, jeśli nic nie wykaże to poczekam jeszcze tydzień i powtórzę. Mam nadzieję, że nie mam aż takiego pecha, żeby pierwszy raz taka sytuacja i... trach :)
napisał/a: Aniołek9320 2016-05-10 21:43
Jestem cierpliwa, 27 dc, miesiączki nie ma, trochę się dziwię bo zawsze na kilka dni przed nią miałam plamienia, a teraz nic... Z drugiej strony pewnie stres zrobił swoje ;/ Czy 18 dni po stosunku test wyjdzie już wiarygodny?
napisał/a: wikam2 2016-05-11 15:10
Jeszcze 1-2 dni poczekaj :)
napisał/a: jadzika2t 2016-05-11 17:58
noo muszę powiedzieć, że plemniki Twojego partnera musiałyby kawał drogi pokonać z warg do środka. Domyślam się, że nawet jeśli sperma spłynęła przez chwilę po wargach, to zaraz ją przetarłaś.. szanse totalnie minimalne.. Ja bym się nie przejmowała, bo w swoim życiu różne sytuacje związane z niechcianą ciążą przeżywałam (dużo niepotrzebnego stresu) i nigdy nic nie było. A teraz bym już chciała mieć dziecko, a nie mam :/

przeczytałam też sobie Twoje wcześniejsze posty.. musisz lekko wyluzować ze stresem, bo to on głównie komplikuje :) skoro stres np. przez egzaminami na studiach potrafił takie cuda działać, że wstrzymywał miesiączkę na 2 tygodnie u mnie, to i u Ciebie może powodować różne miesiączki o różnym nasileniu
napisał/a: Aniołek9320 2016-05-11 19:43
Jadzika2t - dziękuję za słowa otuchy :) Wiesz, u mnie to jest tak, że mam poważne problemy zdrowotne, dokładniej skomplikowaną wadę wzroku, jestem po kilku operacjach, ciąża u mnie jest niewskazana, przynajmniej w obecnym czasie. Jeśli już to powinna być zaplanowana, aby dostosować leczenie, ponieważ leki, które stosują nie są w ciąży wskazane. A człowiek stara się żyć normalnie. Nie mogę stosować tabletek, ponieważ grozi to dodatkowym pogorszeniem wzroku, co miało miejsce nawet, gdy byłam zmuszona przez pół roku leczyć hormonalnie torbiel. Stąd u mnie właśnie cały stres, gdy coś nieplanowanego się wydarzy. Nie chcę zaszkodzić ani dziecku, ani sobie bo dla młodej osoby takiej jak ja, wzrok jest szczególnie ważny, jeśli nie najważniejszy... Mam nadzieję jednak, że nic się nie wydarzy, a test zrobię dla pewności jutro - w 19 dniu po stosunku, myślę, że powinien być już wiarygodny.

A Tobie życzę oczywiście powodzenia w Twoich staraniach ! :)
napisał/a: wikam2 2016-05-11 21:04
Zrobić test przed @ = nigdy mu nie zaufać :)
napisał/a: Aniołek9320 2016-05-11 21:39
Tyle, że niestety mam nieregularny okres i nie wiem, nigdy nie wiem, kiedy nastąpi i kiedy jest odpowiedni czas na test :(
napisał/a: Aniołek9320 2016-05-12 15:34
29 dc, test z porannego moczu, 19 dni po stosunku wyszedł negatywny. Nie wiem, czy już uznać go za wiarygodny :) Jeśli miesiączka nie pojawi się, powtórzę test mniej więcej za tydzień dla pewności.
napisał/a: jadzika2t 2016-05-13 12:35
Wygląda na to, że nic się nie dzieje :)
napisał/a: Kobieta_22222 2018-11-20 16:22
Możesz napisać czy zaszłas wtedy w ciążę. Bardzo bym prosila. Mam podobny problem.