Czy candida ma wpływ na wypadanie włosów?

napisał/a: ann93 2015-01-08 19:04
Witam :)
Mowie o grzybicy ukladu pokarmowego.
Mam spory problem z wypadaniem wlosow i szukam przyczyny.
Wiele objawów mi sie zgadza, mam problem z ukladem pokarmowym od kilku lat, ale dopiero ostatnio pomyslałam, ze to grzybica.

Robilam test slinowy na wykrycie grzybicy i wyszedl pozytywnie. W sobote ide na badanie do laboratorium.
W kazie chce wiedziec, czy to wypadanie wlosow moze byc spowodowane grzybica ukladyu pokarmowego.
napisał/a: Konstans 2015-01-09 10:45
Witam,
grzybica, gdy jest zachwiana równowaga bakteryjna i widoczny jest jej znaczny rozrost, ma ogromne wpływa na cały organizm. Zaburza, upośledza wchłanianie witamin, składników odżywczych, stąd prosta i szybka droga do awitaminozy.
Jakie masz inne objawy ze str. uk. pokarmowego? Co znaczą twoje problemy?
Jak jesz?
napisał/a: Amadeusz10 2015-02-12 17:19
Grzybica to poważny problem i często trudny do wyleczenia. Trzeba wiedzieć, że grzyby nie tylko odżywiają się, ale również wydalają z siebie różne substancje, w tym toksyny. Toksyny nazywa się czasem jadami. Szczególnie dużo toksyn zostaje uwolnionych w naszym ciele po zastosowaniu środka grzybobójczego. Gwałtowne wymieranie grzybów, a co za tym idzie uwolnienie tak dużej ilości toksyn często może wywoływać nawet reakcje Herxheimera. http://www.pomocdlajustynki.pl/?page_id=1960.
Krążące po organizmie toksyny są wydalane na zewnątrz po jakimś czasie. Jedną z głównych dróg wydalania toksyn jest skóra. Najwięcej jest ich wydalanych w miejscach najbardziej potliwych, a więc na skórze owłosionej. Duża ilość toksyn dostająca się do cebulek włosowych musi wywoływać negatywne reakcje.
Przyczyną główną grzybic przewodu pokarmowego jest najczęściej przebyta antybiotykoterapia. Lekarze biją na alarm, że ludzie nadużywają antybiotyków. To często my sami wymuszamy na lekarzach wypisanie silnego antybiotyku.
Ja ze swej strony rozwinę skrót ,,antybiotyk''. ,,anty'' - przeciw, ,,bios'' - życie.