Czy bilans 18 latka jest obowiazkowy?

napisał/a: dzasta1555 2014-02-13 08:25
witam. otoz mam taki problem dotyczacy bilansu zdrowotnego 18 latka. w szkole zostajeny wazeni,mierzeni itd przez higienistke szkolna a potem ona nam daje karty aby wypelnic i isc do lekarza po czym nalezy oddac to jej. Ja jeszcze nie bylam u higienistki poniewaz unikam ja jak tylko sie da. Jak jest w szkole to poprostu nie przychodze na lekcje albo przychodze na wybrane kiedy to wiem ze mnie nie zlapie na lekcji. Mozna powiedziec ze sie mijamy. Powiem szczerze ze jest to dla mnie bardzo uciazliwe poniewaz jestem w klasie maturalnej i chcialabym miec jako tako dobra frekfencje tym bardziej ze jestem bardzo dobrym uczniem.
Rozpisalam sie ale juz przechodze do rzeczy... mam nadzieje ze ktos mi pomoze. Otoz tak naprawde chodzi o to ze ja nie chce isc na ten bilans z przyczyn mi osobistych. Noi nie wiem czy to jest obowiazkowe czy mozna poprostu na to nie isc. Czy beda jakies tego konsekwencje w szkole? Tak jak wspomnialam,mam 18 lat wiec chyba mam prawo decydowac o tym. O swoim zdrowiu itd... czy szkola moze mnie przez to nie dopuscic do matury lub nie wydac swiadectwa? prosze o odpowiedzi tych co wiedza cos na ten temat albo byli w takiej lub podobnej sytuacji. Prosze powaznie podejsc do tego. To jest dla mnje bardzo wazne