Czy antybiotyk nie działa?

napisał/a: Arto76 2012-12-17 19:46
Witam
Od jakiegoś czasu mam nawracającą infekcję zatoki szczękowej i silne bóle w okolicy ucha, zęby itp..
W piątek udałem się do lekarza który przepisał mi antybiotyk (ceklor) a ja w ogóle nie czuję poprawy - zawsze wieczorem pojawia się pulsujący ból a od wczoraj nawet pojawiła się niewysoka temperatura i ból zaczął promieniować na język i potylicę.

Czy mam zmienić antybiotyk czy dać mu jeszcze 1-2 dni? (Nurofen trochę opanował bóle).

Artur
napisał/a: Peter 2012-12-18 11:36
Można poczekać jeszcze 2 dni. Ale ja nie jestem przekonany co do tego antybiotyku przy tego typu infekcjach.
napisał/a: Arto76 2012-12-18 23:01
Dziękuję
Byłem dzisiaj u lekarza i dostałem steroidowe krople Betnesol i dodatkowy antybiotyk - mam go wsiąść dodatkowo jak objawy nie ustąpią w ciągu 1-2 dni.
napisał/a: Arto76 2013-01-18 23:50
Poprzednia kuracja nic nie dala. Przylecialem do Polski bo mieszkam poza granicami na urlop i wyleczenie zatoki ktora dopadla mnie dwa dni przed wylotem powierzylem laryngologowi.
Od tygodnia lykam Zinnat i Metronidazol ale poprawa jest b. powolna - wczoraj laryngolog postanowil wykonac punkcje ale pomimo trzech wkloc zatoka nie dala sie przeplukac.
Mialem dwa lata temu operacje, nie bylo polipow a same zatoki byly drozne ale powracajacy stan zapalny obrzydza zycie.