czuje ból w dolnej części brzucha

napisał/a: zaniepokojona18 2007-08-29 20:46
mam poważny problem.. a więc tak .. tydzień temu pierwszy raz współżyłam z chopakiem.. wszystko było oki ale od kilku dni czuje ból w dolnej części brzucha.. a do tego dziś gdy poszłam do wc zauwazyłam krew ... ;//// nie wiem co się dzieje .. czy mogłam zajść w ciąże .. :/ ?? dodam jeszcze ze robiliśmy to bez jakiegokolwiek zabezpieczenia ( co oczywiście było głupotą ;( ) był to rodzaj stosunku przerywanego i moj chłopak wytrzymał i nie miał wytrysku we mnie .. czy jedak mimo to mogło zajść do zapłodnienia?? co oznacza to krwawienie ?? aha .. i okres powinnam mieć dopiero w połowie września ...
bardzo prosze Was o odpowiedzi.. z góry bardzo dziękuję .. jestem bardzo zaniepokojona .. ;(( czekam ..
napisał/a: Christine1 2007-08-29 22:16
Stosunek przerywany nie chroni przed ciążą.
Krew dopiero tydzień po pierwszym stosunku (jeśli to nie miesiączka) jest nieprawidłowym objawem, więc należałoby udać się do lekarza.
Tydzień po stosunku, to trochę za wcześnie, żeby stwierdzić czy zaszłaś w ciążę, ale do ginekologa lepiej iść, żeby upewnić się, że krwawienie nie oznacza jakiegoś stanu chorobowego.
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-08-29 22:17
zaniepokojona18 napisal(a):mam poważny problem.. a więc tak .. tydzień temu pierwszy raz współżyłam z chopakiem.. wszystko było oki ale od kilku dni czuje ból w dolnej części brzucha.. a do tego dziś gdy poszłam do wc zauwazyłam krew ... ;//// nie wiem co się dzieje .. czy mogłam zajść w ciąże .. :/ ?? dodam jeszcze ze robiliśmy to bez jakiegokolwiek zabezpieczenia ( co oczywiście było głupotą ;( ) był to rodzaj stosunku przerywanego i moj chłopak wytrzymał i nie miał wytrysku we mnie .. czy jedak mimo to mogło zajść do zapłodnienia?? co oznacza to krwawienie ?? aha .. i okres powinnam mieć dopiero w połowie września ...
bardzo prosze Was o odpowiedzi.. z góry bardzo dziękuję .. jestem bardzo zaniepokojona .. ;(( czekam ..


Najlepiej idz jak najszybciej do ginekologa!!!!
napisał/a: zaniepokojona18 2007-08-29 22:37
dzięki za poradę .. boje sie strasznie iść do lekarza ale raczej nie mam wyjścia i jutro pójdę na pewno..
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-08-29 22:51
zaniepokojona18 napisal(a):dzięki za poradę .. boje sie strasznie iść do lekarza ale raczej nie mam wyjścia i jutro pójdę na pewno..


Nie masz sie czego bać! okaże się że bedzie wszystko ok :)
napisał/a: zaniepokojona18 2007-08-29 23:35
wiesz nigdy jeszce nie byłam u ginekologa.. boje sie tego a jeszcze bardziej tego co moze mi powiedziec gdy mnie zbada :(
napisał/a: Christine1 2007-08-30 10:49
zaniepokojona18, nie wiem ile masz lat (domyślam się, że 18), ale musisz wiedzieć, że jeśli rozpoczęłaś życie seksualne, to wizyta u ginekologa jest konieczna.
Dlaczego boisz się wizyty u ginekologa?
Powiedz ginekologowi (możesz przecież wybrać kobietę lekarza) że jest to Twoja pierwsza wizyta i czujesz się niepewnie - z pewnością lekarz to zrozumie.
Ponadto, nie powinnaś bać się tego, co Ci lekarz powie teraz... Bardziej powinnaś się bać tego, co powiedziałby ginekolog, gdybyś poszła do niego później i okazałoby się, że jest jakiś problem z Twoim zdrowiem, a Ty po prostu nie poszłaś na wizytę od razu - podejrzewam, że mógłby nawet Cię "ochrzanić".

Odwagi - idź do lekarza i pokonaj ten pierwszy raz... potem będzie już łatwiej
napisał/a: Kasienka84 2007-08-30 15:10
Nie ma co straszyć że lekarz moglby ochrzanić. nie ma prawa. To czy kobieta i kidy pójdzie do ginekologa to jej sprawa a nie lekarza. Ale zgadzam sie że powinnaś udać sie do ginekologa. Krwawienia z dróg rodnych nie można lekceważyć. Krew może być z powodu przerwania błony dziewiczej ale jeśli juz to powinna wystapić od razu po stosunu a nie za tydzień, chyba że po kolejnych współzyciach to występuje to może znaczy ze ranka po przerwaniu nie zagoiła się. Rozumiem Cie odnośnie wizyty pamiętam jak sie bałam i jak nie chciałam strasznie iśc ale trzeba wziąć sie w garśc i potem będziesz z siebie zadowolona. a Lekarzowi powiesz ze pierwszy raz to wtedy on inaczje poprowadzi wizyte, bedzie wiedział że denerwujesz sie i Ci pomoże np mówiąc co masz mówić czy też jak usiąść na fotel. powodzenia
napisał/a: zaniepokojona18 2007-08-30 20:44
dzieki kochani ! byłam dzis u lekarza no i nie było tak źle ( zupełnie tak jak pisaliście ) . miła pani ginekolog pomogła mi przy tej pierwszej wizycie .. :)
wszystko u mnie dobrze.. ale jednek nie pocieszyła mnie do końca bo nie powiedziała czy jestem w ciązy czy nie.. moze jestem głupia ze chciałam to od razu wiedziec bo podobno tego tak szybko sie nie dowiem .. mam czekac do miesiączki ... ale ... wiem ze po 72 godzinach mozna jeszcze zareagowac jesli doszło do zapłodnienia .. no tak ale to już tydzien i dopiero bedzie wiadomo jesli bede miała miesiaczke w terminie regularnym .. słyszałam ze nawet i po upływie tego czasu mozna cos z tym zrobic.. czy to prawda .. ?? jestem młoda i nie chce w tym wieku dziecka.. prosze o odpowiedz ... z góry dzięki ..
napisał/a: Kasienka84 2007-08-31 09:36
Tabletkie 'po" nalezy wziąć w ciągu 72 godzin po współzyciu, potem nie dziala juz. Napewno ssą jakies metody ale to juz usuniecie ciazy by bylo tzn aborcja itp. Nie przejmuj się. okres pewnie dostaniesz i po kłopocie będzie a jeśli bedziesz się denerwowac tookres od stresu może sie przesunąć. Zrobisz test w dniu miesiaczki jakby jej nie bylo i nawet jakby sie spożniala to bedzie wiaodmo czy to spóznienie czy ciaza, trzeba byc dobrej mysli
napisał/a: zaniepokojona18 2007-08-31 09:47
a no właśnie te 72 h , wczesniej o tym nie wiedziałam bo w razie "w" to bym od razu skorzystała.. hmmm.. też mam taką nadzieje ze okres bedzie w swoim czasie bo myśl że mogłabym być w ciąży przeraza mnie ... a test dopiero moge zrobić w dniu miesiączki ?? jesli zrobie teraz to ne bedzie 1000 % wynik ???
napisał/a: Kasienka84 2007-08-31 10:24
Na tabletke jest za póżno jeśli minely te magincze godziny. Co do testu to najprędzej można go zrobic jeśli miesiączka opóźnia sie i nie ma jej wteyd jak powinna być, wcześniej napewno nei wyjdzie. Ale sa kobiety co od raz nie wychodzi tylko jeszcze z tydzien czekaja i robią kolejny test dla pewności. Jesli okresu nie ebdzie kiedy powinien być to zrób test a jak potem znow ne bedzie kolejne kilka dni to można zawsze powtórzyć go. kobieta nie musi zajsc w ciąze przy każdyms tosunku. Zobaczile par współżyje bez zabezpieczenia a w ciąży są po roku czy 2 latach nawet. pamiętaj że stres może opóżnić miesiączkę