czop lub obrzęk lub coś innego z lewej strony przełyku...

napisał/a: Grzegorz_n 2007-10-11 14:39
Witam Wszystkich i proszę o pomoc :)


W niedzielę wyrósł mi w przełyku (po lewej stronie) czop, który jest chyba dosyć sporych rozmiarów, gdyż jak skręcę szyją na lewo, to czuje, jak koniec tego czopa, dotyka innej części ścianki przełyku, a wręcz ją nakłuwa. Jest to dosyć nieprzyjemne uczucie, gdyż cały czas przeszkadza przy przełykaniu silny, ze o połykaniu jedzenia lub picia nie wspomnę. W nocy nie mogę spać, ponieważ nia potrafię ułożyć głowy i zarazem szyi na poduszce w taki sposób, aby nie czuć kłucia, o którym pisałem wcześniej.

Teraz wyjaśnienia...
prawdopodobnie przyczyną takiego stanu rzeczy był fakt, iż od zeszłego czwartku, przez dwa dni robiłem okłady z lodu, z powodu wyrwanego (bardzo trudnego) zęba. Lód przykładałem również do szyi, właśnie w okolicach tego miejsca, gdzie teraz odczuwam ból.

Od stomatologa dostałem:
- Augmentin 875 + 125 co 8 godzin
- Metronidazol 3 x 1
Skończyłem brać we wtorek i myślałem, że po tym antybiotyku przejdzie mi również infekcja przełyku, ale ponieważ stan przełyku nie poprawiał się, poszedłem do lekarza ogólnego, który stwierdził stan zapalny i w ramach kontynuacji leczenia przepisał inny antybiotyk o nazwie:
Fromilid Uno 500g - 1 x na 24h. W ulotce przeczytałem, ze w cięższych przypadkach można go stosować 2 x na 24h, wiec zwiększyłem sobie dawkę, ponieważ ból przełyku nie ustępował.

Taki stan rzeczy ma się do dzisiaj, czyli przełyk nadal boli i kłuje (czop wyczuwalny pod palcami), pozostały mi jeszcze 2 tabletki Fromilid Uno 500g, które wezmę dzisiaj wieczorem i jutro rano i nie wiem co mam dalej robić.


Czy może mi ktoś poradzić, co mogę zastosować, aby dodatkowo pomóc tej infekcji, np. leki bez recepty lub jakieś płukanie itp.

Aaaaa..... zapomniałem dodać, że jak bardzo boli, to spryskuje sobie Tamtum Verde, ale nie w ramach leczniczych, bo to tez nie pomaga, a w ramach czasowego znieczulenia.


Z góry dziękuje za wszystkie dobre rady :)


Pozdrawiam :)
Grzegorz