Częsty stolec do 4 razy dziennie

napisał/a: Marian2222211 2012-10-16 13:02
Witam mój problem polega na tym gdy tylko wstanę od razu muszę odwiedzic Wc
W przeciągu 30 min jestem tam 3-4 razy stolec jest normalnej barwy ,
Gdy wyjdę juz z domu do pracy to przez ok 30 min chce mi się jeszcze do Wc ale po paru min to mija i cały dzień jest juz ok:)
Czym to może byc spowodowane czy sa jakieś leki które by mógł to zapobiec kiedyś mogłem cały dzień do Wc nie chodzi a teraz męczy to troche mnie.Czy to może być przez stres ?Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
napisał/a: piotrosiama 2012-10-16 13:36
Może być przez stres a może i sprawa diety. Jeśli jadasz często ciężkie i smażone potrawy to przerzuć się na dietkę lekkostrawną. Miałam kiedyś podobną sytuację i właśnie zmiana diety mi pomogła. A tak na marginesie nie jest to objaw chorobowy.
napisał/a: Marian2222211 2012-10-16 16:00
właśnie rzadko jem smażone od tygodnia przerzuciłem sie na lekko trawne potrawy ogolnie odzywiam się zdrowo ćwiczę kulturystykę nie miałem nigdy takich problemów , nie ma na to jakiegoś leku który bym pomógł?
napisał/a: piotrosiama 2012-10-16 17:19
Ale po co tak na wstępie faszerować się lekami ? Stosujesz, jak piszesz, dietę dopiero od tygodnia więc na długotrwały efekt trzeba trochę poczekać.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-10-16 17:24
Marian2222211 napisal(a):właśnie rzadko jem smażone od tygodnia przerzuciłem sie na lekko trawne potrawy ogolnie odzywiam się zdrowo ćwiczę kulturystykę nie miałem nigdy takich problemów , nie ma na to jakiegoś leku który bym pomógł?

Rozpisz swoje posiłki w ciągu dnia to doradzimy konkretnie odnośnie odżywiania.
Odżywki stosujesz?
napisał/a: Marian2222211 2012-10-16 21:30
ogolnie take objawy mam juz z rok,często dochodzą do tego gazy.
zawsze jak gdzieś muszę wyjśc z domu załatwić sprawę to sie zaczyna dziwne odczucie w brzuchu i niestety muszę odwiedzic Wc.

Śniadanie
06.30
Płatki owsiane
Surówka z warzyw (rożne)

10.30
Pierś indyka gotowana
Ryż
tarta marchew

13.00
Tuńczyk
Serek wiejski
owoce(rózne)

16.00
Jajecznica
Ryż
Kefir

18.00
Twaróg półtłusty
2 kromki chleba
oliwa z oliwek


odżywek żadnych nie stosuje ponieważ boje sie że bedzie mnie więcej razy poganiać do WC
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-10-16 22:17
Produkty które mogą powodować wzdęcia(na własnym przykładzie) to m.in:
- płatki owsiane
- surówka z warzyw
- Jajecznica - tutaj głównie zwróciłbym uwagę, dawniej jadłem po 10 jajek dziennie - fakt były gazy ale teraz w ogóle ich nie jem ponieważ siarka zawarta w zółtku i białku źle wpływa na pracę jelit i powoduje nadmierne procesy fermentacyjne
- Twaróg

Jaka jest moja propozycja:
1. Zmień węglowodany na Kaszę jaglaną - nie powoduje problemów żołądkowo jelitowych - ja gotuję 400g na cały dzień i dzielę na kilka posiłków
2. Układając posiłki zawsze łącz na zasadzie białko + węglowodany(maksymalnie 80g węglowodanów przyswajalnych)
3. Od razu po treningu dostarcz węglowodany proste(np sok z bananów) w ilości 30g węglowodanów prostych, następnie 15 minut po dostarcz białko w postaci np. mięsa z indyka 250g. 2h po zjedz posiłek właściwy
4. Oliwę dodawaj do każdego posiłku w ilości 10-15ml
5. Z tuńczykiem nie przesadzaj - zamiast tego, w miarę wolnych funduszy zainwestuj w mięso z indyka - np.podudzie.
6. Z nabiału wybierz ser żółty - zobaczysz czy dalej będziesz miał problemy jelitowe.
7. Pij minimum 2,5l wody niegazowanej, unikaj gazowanych napojów.

Pozdrawiam