Częste zapalenia pęcherza...

napisał/a: ankuuu 2014-01-30 23:49
Witam. Otóż mam ogromny problem w układem moczowym... Dokucza mi częste zapalenie pęcherza. Nie ma miesiąca, żebym tego dziadostwa nie dostała. W listopadzie miałam 5 razy... A normalne u mnie jest to, że tak z 3 razy na miesiąc muszę mieć. Nie mam ani trochę spokoju. Co chwilę czuje dyskomfort podczas oddawania moczu. Jeżeli trochę mnie coś zakuje w podbrzuszu i pójdę sie załatwić to od razu mam krew w moczu. Sikam krwią. Dzisiaj znowu mnie złapało. Ból jest nie do zniesienia, powoli już zaczynam nie wyrabiać... Chodziłam do urologow, każdy mówił że nic mi nie jest i sobie wymyślam... Tragedia, a nie lekarze. Usg miałam prawidłowe ostatnio.
Dbam o siebie, nie jem słodyczy, nie piję napojów slodzonych, piję dużo wody, biorę suplement diety pod postacią d-mannozy z żurawina, samą też jem.
Jak to możliwe, że w tym wieku mam takie problemy? Mam dopiero 20 lat. nakierujcie mnie, co mam robić, bo sama załamuje ręce, czuje sie bezsilna...
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-31 11:09
A czy byl wykonywany choc raz posiew bakteriologiczny moczu? Czy przyjmujesz zapobiegawczo jakies preparaty na ukld moczowy?
napisał/a: ankuuu 2014-01-31 11:54
Robiłam posiewy. Ostatni raz robiłam 05.08.2013, jedynie co mi wyszło to "lactobacillus spp.", a to bakterie z pochwy... Kiedyś robiłam częściej te posiewy, we wszystkich mi wychodziło w bakteriurii 1000CFU/ml, dzisiaj jedynie zrobiłam badanie ogólne moczu. Jutro będę mieć wyniki. A teraz non stop mocz mam krwisty. Boli niemiłosiernie.

Co do stosowania zapobiegawczo? Jedynie tą d-mannozę z żurawiną, jeżeli mnie boli to biorę opakowanie furaginy.. ale przy okazji jak ją biorę to kolejne zapalenie mnie łapie.
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-01 15:10
Czy byly badane nerki? czy przed lub w trakcie posiewow byly przyjmowane jakies leki lub preparaty ?
napisał/a: ankuuu 2014-02-03 10:57
To znaczy jak badane nerki?
Nie były przyjmowane leki przy robieniu posiewów.

Dodam jeszcze wyniki moich badań:
Odczyn: kwaśny
Cieżar właściwy: 1018
Białko [g/l] + 0,17
Cukier: -
Urobilinogen: w/n
Erytrocyty: +
Ketony: -
OSAD:
Nabłonki płaskie: nieliczne w polu widzenia
Leukocyty: gęsto zalegają pole widzenia
Erytrocyty: 8-12 wpw
Bakterie: liczne
Śluz: obecny.

Poza tym w morfologii wyszło mi, że WBC mam 11.84+ (norma 4.0-10.0) oraz NEU 8.05 (norma 2.50-6.50). Czy to coś konkretnego oznacza, wiąże się to ze złymi wynikami moczu?
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-06 07:24
Przydaloby sie wykonac badania w kierunku nerek ,badania z krwi bo ta krew jest niepokojaca tym bardziej iz nie jest to jednorazowy przypadek ,wiec albo nerki albo ostry stan zapalny ukladu moczowego,pecherza ,cewki moczowej,wiec trzeba to dokladnie sprawdzic. Jesli chodzi o wyniki to jest stan zapalny erytrocyty,leukocyty,liczne bakterie moze to swiadczyc o zakazeniu nerek albo pecherza moczowego ,co do wynikow morfologi to sprawdza i ocenia sie jej calosc ,a nie wyrywki,ale podwyzszone te parametry moga wskazywac iz istnieje jakis stan zapalny w naszym organizmie ,ale tez takie lekkie podwyzszenie moze na nie miec tez banalny wplyw taki jak wysilek,duzy stres czy opalanie ,palenie papierosow, takze kobiety w ciazy maja chociazby podwyzszone te parametry tak wiec interpretuje sie calosc a odchylenia sa male
napisał/a: ankuuu 2014-03-07 16:12
Witam.
Jestem po wizycie u urologa, przepisał mi nolicin... miałam zrobić posiew, tak tez zrobiłam i wyszedł mi jałowy. Niestety nadal mnie ten pęcherz boli, odczywam silne, bardzo bolesne parcie podczas oddawania moczu.. także nie wiem w czym tkwi problem. nie mam żadnych odchyłów anatomicznych. Lekarz nic dokładnie mi nie powiedział, także nie jestem w stanie nic dopowiedzieć.. Dołączam poprzednie wyniki morfologii, aby pokazać całość.
Pozdrawiam.
napisał/a: KaataarzynaM 2018-09-20 11:47
Jeśli infekcje Wam tak często wracają, to może problem tkwi w tym, że ich nie leczycie do końca? Bo każdy lek trzeba brać około tygodnia, mniej więcej tyle trwa pozbycie się bakterii. Ja np zawsze się leczę urofuraginum i witaminą C. Objawy mijają w ciągu 1-2 dni, potem muszę się pilnować, żeby leki brać nadal, aż do końca opakowania.