Częste zapalenia oskrzeli u dziecka

napisał/a: Kari1988 2016-04-28 19:31
Moja 2 letnia córeczka od listopada 2015 zaczęła chorować pierwszy raz wylądowaliśmy w szpitalu gdzie stwierdzono obturacyjne zapalenie oskrzeli miesiąc później znowu znaleźliśmy się w szpitalu gdzie kolejny raz stwierdzono obturacyjne zapalenie oskrzeli niestety od stycznia 2016 zaczął się kaszel w nocy córka kaszle na mokro nad ranem i w ciagu dnia sporadycznie tak jest do dnia dzisiejszego non stop teraz w kwietniu znowu obturacyjne zapalenie oskrzeli cały czas na ventolinie pulmicorcie zyrtec czy to astma czy jest szansa że przyczyną kaszlu i co parę miesięcznych duszności jest inne choroba na co mam zbadać dziecko byłam już gdzie się dało nikt nie umie nam pomóc a wziewy nic nie dają pomagają tylko doraźnie błagam o pomoc
napisał/a: Peter 2016-04-29 11:36
Czy ma Pani całą dokumentację leczenia dziecka?
napisał/a: dorotis 2016-05-04 17:23
Moze najpierw trzeba iść do lekarza rodzinnego? Który da odpowiednie skierowanie?
napisał/a: Aniołek9320 2016-05-12 10:44
Moi rodzice mieli ze mną dokładnie ten sam problem, w wieku 2 lat zaczęłam chorować na 'zapalenie oskrzeli'. Byłam dosłownie bombardowana antybiotykami co 3 tygodnie. Po kilku latach braku poprawy trafiłam do pulmonologa, który... stwierdził astmę. Odkąd zastosowano odpowiednie leki, obyło się bez kolejnych antybiotyków i mój stan uległ ' cudownej poprawie'. Może warto poprosić o skierowanie do pulmonologa i właśnie to sprawdzić ? Powodzenia !
napisał/a: rozmaryn8 2016-06-30 22:05
u nas częste infekcje górnych dróg oddechowych i zapalenia oskrzeli miały podłoże alergiczne. Sugeruje poczytać o alergiach na odetchnijspokojnie. U nas dopiero testy z krwi potwierdziły alergię i konieczność wprowadzenia diety eliminacyjnej i leczenia.
napisał/a: tatiana88 2017-05-11 11:43
ja radze sie wybrać do pulmonogologa . na pewno nie zaszkodzi a pomoże . Na pewno zrobia dziecku spirometrie . U mniew rodzinie na astme jest chora moja mama . Na dobrą sprawę ma przez nią oskrzela zajęte w 70 % . Oczywiscie jest na lekach , inhalatorach do konca zycia 2 razy na dzień . Jest jednak coś co bardzo ułatwia jej funkcjonowanie . To jest dobre wilgotne i czyste powietrze . Będą c w meksyku czuła sę świetnie ze względu na wilgotność . I oczywiście czyste powietrze przy morzu . Wracając do domu , za namową lekarki zaopatrzyła sie w bardzo dobry oczyszczacz i nawilżacz powietrza . dzieki któremu czuje się bardzo dobrze . Nie ma ataków duszności ( , które miewała przy suchym powietrzu , zwłaszcza w sezonie grzewczym ) . Nawilżacz jest z sharpa adokłądnie taki https://goodair.pl/sklep/oczyszczacz-nawilzacz-powietrza-sharp-kc-a50euw/.