częste wypróżnienia, biegunki, śluz, wzdęcia

napisał/a: pokoandloko 2010-09-16 12:40
witam. mam 20 lat i jestem nowy na forum. od razu przejdę do sedna sprawy.

3 lata temu spożywałem białko(5 tyg) i XPanda(1tydz). były to moje pierwsze suple. po tym czasie złapały mnie biegunki/biegunki ze śluzem. schudłem 11 kg. wylądowałem w szpitalu. nic nie wykryto. dali tylko Debridat do łykania. rok później w okresie zimowym miałem ponownie to samo. wówczas zgłosiłem się do gastrologa. po masie badań i wizycie w szpitalu wykryto ZJD- postać biegunkową i Jersinioze. dostałem leki i antybiotyki i niby miało wszystko przejść, lecz nie do końca.
od tamtej pory wypróżniam się 3-5 razy dziennie (wcześniej przed całą akcją były to 2 wypróżnienia rano- potem cały dzień spokój), przeważnie po każdym posiłku. nie są to stolce luźne(choć takie się też zdążają, ale raz na tydzień). od czasu do czasu są to wypróżnienia samym śluzem. mam również bardzo solidne wzdęcia. nie pije mleka, ponieważ zauważyłem, ze po nim moje objawy się nasilały.

badania które przeszedłem:
- pasaż przewodu pokarmowego - stwierdzono jedynie reflux dwunastniczo-żołądkowy, i zaleganie na czczo treści płynnej - wszystko inne w normie
- gastroskopia z pobraniem wycinków - wszystko w normie
- kolonoskopia z pobraniem wycinków - wszystko w normie
- P.ciała p.endomysium igA IIF - wynik ujemny
- P.ciała p.endomysium IgG IIF - wynik ujemny
- morfologia - PCT(płytokryt) - wynik poniżej normy. PDW-dysp.wielk.płytki krwi - wynik powyzej normy
- TSH 3-cia generacja - wszystko w normie
- Yersinia enterocolitica IgA - powyżej normy (Jersinioza)
- USG jamy brzusznej - norma

i tu moje pytanie CO DALEJ?
jakie badania byście polecili? co o tym sadzicie? jakieś propozycje?

chce zrobić jeszcze testy na alergie/nietolerancje pokarmową i Badanie mykologiczne(Badanie na grzyba) jamy ustnej jak i końca odcinka przewodu pokarmowego- moze znacie inne wiarygodne badania na grzyby i bakterie w organizmie człowieka?
jeżeli wyjdzie wszystko dobrze, to chyba mi zostanie jedno- TŁO NERWOWE.

P. S. czy podczas gastroskopii i kolonoskopii sa wykonywane badania na bakterie i grzyby, czy to zależy od wskazówek gastrologa?
napisał/a: pokoandloko 2010-09-18 13:45
witam. właśnie przejrzałem swoje karty chorobowe i zauważyłem w kolonoskopii takie coś-
J. kręte- fragment błony j. cienkiego z obecnością grudek chłonnych. Okręznica- fragment błony j. grubego z obecnością skąpych nacieków zapalnych z limfocytów, plazmocytów i granulocytów kwaso i obojętnochłonnych. Odbytnica- fragment błony j. grubego z obecnością skąpych nacieków zapalnych z limfocytów, plazmocytów i granulocytów kwaso i obojętnochłonnych. i to co to znaczy?
napisał/a: chester4 2017-01-17 13:13
Kolego mam dokladnie to samo!
Opis badania kolonoskopowego taki sam! Opis dolegliwości taki sam!
Również kiedyś przyjmowalem suplementy diety.

Napisz prosze czy udało Ci się wyleczyc i w jaki sposób!
napisał/a: reserv 2017-01-20 15:42
Ja również mam niemal identyczne objawy i jersinię podwyższoną w klasie igA. Czy udało Ci się rozwiązać problem?? Proszę o odpowiedź tu albo na PW.
napisał/a: pokoandloko 2017-01-30 22:21
Jeżeli chodzi o Yersinie to według badań które robiłem po przyjmowaniu prochów na nią (w dwóch salwach po pewnym odstępie czasowym) to już jej nie mam. Dawno to było (parę lat temu) po pobycie w szpitalu i na zlecenie Gastrologa który mnie prowadził.

Inne objawy też się zmniejszyły, ale nie do końca...i tu chyba wchodzi przysłowiowy Zespół Jelita Drażliwego. Najważniejsze że wagę trzymam i nawet jak zechce to trochę tyje haha. Po prostu w pewnych sytuacjach/po pewnych produktach jest gorzej. Aktywność fizyczna mi pomaga- dy się mało ruszam to jest gorzej.

Ostatnio zacząłem probiotyko terapie. Mój znajomy interesuje się dietetyką/dieto-terapią i trochę z nim o tym wszystkim porozmawiałem. Zasugerował, ze może nie ma czegoś takiego jak ZJD- tzn jest ale spowodowany rozwaleniem naturalnej flory bakteryjnej jelit plus czynnik psychiczny i ot cały ZJD. Na razie 2 tydz jestem na probiotykach a minimum się e bierze 3 miesiące.
Do tego oczywiście trzeba wyeliminować pewne produkty które nam nie służą- można tu sobie zrobić dietę rekrutacyjną ale to na necie znajdziecie.

Jeżeli myślicie o probiotyko terapii poszukajcie jakiś osób co się tym zajmują profesjonalnie- one zlecą Wam wymazy/badania i w odpowiedni sposób Was poprowadzą- też na necie znajdziecie takich ludzi to są Doktorzy w większości przypadków. Ja próbuje u znajomego bo mam taką możliwość.

Pozdro
napisał/a: jary1949 2017-03-19 17:30
Przeczytałem tylko początek Twojego listu i mogę ci tylko jedno powiedzieć z wielką przykrością - jedz więcej tych świństw , może i poprawisz sylwetkę, ale zrujnujesz kompletnie swoje zdrowie .Na efekty możesz czekać nawet dziesięć lat - skutki podjadania tych tych paskudztw są okrutne i dla jedzącego i jego potomstwa.Znam bardzo wielu takich chorych na estetykę swojej sylwetki.Pozdrawiam.
napisał/a: pokoandloko 2017-03-19 21:50
jary1949 napisal(a):Przeczytałem tylko początek Twojego listu.


Na przyszłość, proponuje zapoznaj się z całym wątkiem zanim się zdecydujesz na jakiekolwiek wpisy, bo jesteś daleko od sedna tematu i głupio to wygląda.
napisał/a: agdrtv1111@gmail.com 2018-09-27 12:34
Popieram probiotyki szczególnie te które trzeba przechowywać w lodówce