częste skurcze żołądka

napisał/a: Kinga1990 2010-03-09 13:56
witam, mniej więcej od 2 tygodni mam częste skurcze żołądka. tak 2-3 razy na dobę , pod wieczór. ból jest bardzo silny, czuję okropny ucisk w żołądku i nie mogę w ogóle dotknąć brzucha. jest mi niedobrze ale nie wymiotuję ani nie mam biegunki. objawy zaczynają się nasilać, atak trwa tak ok. pół godziny, ostatnio zaczęły towarzyszyć mi też bóle pleców. nie zauważyłam związku ataków ze spożywaniem posiłków bo są niezależne. słyszałam że może to być nerwica ale ja nie mam żadnych problemów. mam 20 lat, nie piję kawy ani nie biorę żadnych używek. ciąża to też na pewno nie może być bo robiłam test ciążowy i wynik jest ujemny. mieszkam na stałe w UK i nie wiem czy powinnam zgłosić się do lekarza , bo on i tak przepisałby mi paracetamol . z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: Agusia1982 2010-03-09 17:49
Kinga a próbowałaś no-spy rozkurczowo?
Tak czy tak wypadało by sprawdzić skąd te bóle...może masz możliwość zrobić sobie prywatnie USG.
napisał/a: Kinga1990 2010-03-10 14:29
hm.. no właśnie w tym problem że pracuję od 16-23 i nawet nie mam możliwości wyjścia i wzięcia tabletki, ale spróbuję dzisiaj i zobaczymy czy mi pomoże, tylko niepokoi mnie to, że bóle są tak regularne . zaczynają się tak po 20, a trwają do 22.30 < a wcześniej trwały tylko parę minut i są coraz silniejsze i dłuższe>. jeżeli nie przejdzie mi do końca tygodnia to wybiorę się do lekarza i zobaczę co on mi poradzi. dziwne są jeszcze te bóle pleców. najpierw boli mnie żołądek, potem zaczynają też boleć plecy , a w końcu ból pleców jest jeszcze silniejszy niż żołądka. :(
napisał/a: czarnaroza666 2010-09-04 06:54
Kinga1990 ja mam to samo już od 6 lat,u mnie są to kamienie w woreczku żółciowym,co powodują straszne bóle przeszywające plecy oraz skurcze.Nawet w tej chwili mam atak skurczu.Myślałam kiedyś że to nerwica ale wątpie w to.No spa nie pomaga wiem,idź do lekarza na usg jamy brzusznej.pozdrawiam.