Częste oddawanie moczu w nocy oraz za dnia.

napisał/a: KacBone 2014-12-04 16:24
Witam.Na wstepie chcialbym zaznaczyc ze mam 19 lat i problem wystepuje gdzies od roku(moze troche mniej).Na poczatku bylo tak,ze gdy kladlem sie spac,caly czas czulem parcie i musialem wstawac do toalety aby oddac mocz.Nie bylo go duzo ale tak z 10x moze wiecej oddac mocz przed snem az jakims cudem usnalem.Leczylem sie u doktora rodzinnego lecz nie mialo to duzych rezultatow.Mozna powiedziec ze zerowe.Wyniki wszystkie mialem w porzadku.OD maja tego roku zaczalem sie leczyc u urologa.Na wstepie sprawdzil moja prostate i stwierdzil ze mam zapalanie prostaty.Przypisal mi czopki i jeszcze jakies tabletki.Bralem je,rezultatu nie bylo.I tak bylem u niego z 3x za kazdym razem inne leki lecz mi nic nie pomagalo.W listopadzie kazal mi pojsc na usg i dostarczyc zdjecie.Wynikalo z niego ze zapalenie zmalalo i stwierdzil ze to problem z pecherzem,wiec mi przypisal tabletki powodujace powiekszenie pecherza Titlodine i mam brac jedna tabletke wieczorem.W pierwszym tygodniach bylo duzo lepiej lecz nadal wystepowal problem ze gdzies od godziny 6 albo 7 rano, musialem wstawac co godzine by zrobic siku(spalem tak do 11,wiec wstawalem z 3-4 razy zeby oddac siku).Uprzedzam,ze wieczorem duzo nie pije,zazwyczaj herbate do kolacji tak o godzinie 19-21 oraz troche wody tak zeby zwilzyc gardlo.Chodzenie przed snem zmienilo sie.Chodzilem z 2-3 razy i tak dosyc duzo.Teraz chce przedstawic moj problem ktory mam aktualnie.Od soboty jestem chory,kaszel,kichanie,gardlo boli(juz teraz zostaly resztki choroby).Bralem na to duomox(antybiotyk)+ oslonke, i takie do picia rozpuszczane.Od tej soboty sikanie przed snem sie zwiekszylo oraz w nocy musze wstawac praktycznie co godzine( tego nigdy nie bylo).Moim zdaniem to jest nie normalne bo przeciez duzo nie pije przed snem wiec czym ja sikam?Mam nadzieje,ze ktos mi pomoze.Jezeli to nie ustapi do konca tygodnia,bede musial sie przejsc do urologa znowu.Z gory przepraszam za brak polskich znakow
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-05 16:24
Mam tutaj dylemat na co postawić. Czy infekcja, czy pęcherz nadreaktywny - http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-moczowy/zespol-pecherza-nadreaktywnego-oab-przyczyny-czynniki-ryzyka_39974.html . Gorzej jeżeli oba na raz. Z tego co zauważyłem urolog leczył pęcherz nadreaktywny - Titlodine. Jak opisałeś efekty były. Nawet jeśli niewielkie. Jednakże nie dziw się, bo o ile mi wiadomo nie ma takiego skutecznego leku który by to wyleczył. Po prostu, jak się przyjmuje leki, to objawy ustępują i trzeba to brać cały czas.
Jednakże miałeś również obrzękniętą prostatę. Podejrzewam, że przyczyną mogła być infekcja. Prostata jak przejdzie w stan przewlekły, jest trudna do wyleczenia. Rzadko komu udaje się ją trwale wyleczyć. Myślę, że sam powinieneś dojść co stało się tego przyczyną. Kiedy ci się to pojawiło? Czy przed tym zdarzeniem miałeś stosunek seksualny? Powiedzmy do około tygodnia wcześniej.
Trzeba zbadać mocz w dobrym laboratorium. Posiew na grzyby i bakterie. Razem z moczem możesz dodać trochę nasienia, bo czasami jest tak, że mocz jest czysty, a w nasieniu są bakterie. Można robić badania moczu i nasienia oddzielnie, ale wielu się wstydzi, więc proponuję razem. W sąsiednim wątku opisałem jak to można zrobić - http://commed.polki.pl/specyficzne-zapalenie-cewki-moczowej-vt94973.html .
Chodzi o to aby wyeliminować czynnik bakteriologiczny. A jest duże prawdopodobieństwo, że to on jest tego przyczyną.
No i jeszcze jedno. Powtarzam to wszystkim. Jak lekarz przepisuje antybiotyk i probiotyk, to obowiązuje nas podstawowa zasada. Nie przyjmujemy ich nigdy razem, bo antybiotyk zabije natychmiast bakterie probiotyczne. One są niezbędne do ochrony przed grzybami. Antybiotyki niszczą bakterie. Również te pożyteczne. Nie działają jednak na grzyby. Jak nie zastosujemy godzinę później probiotyku, to grzyby mogą się rozpanoszyć, nie mając już naturalnych wrogów. A nasze zdrowie leży w naszych jelitach.