Częste oddawanie moczu

napisał/a: Hihaszek 2014-07-12 18:32
Witam, od około 3 miesięcy cierpię na częstomocz, mam problem z rozpoczęciem mikcji i zaczerwienione ujście cewki moczowej.

Odrazu po objawach zgłosiłem sie do lekarza. Bylo podejrzenie zapalenie pęcherza moczowego dostałem furaginum teva, ale 0 poprawy. Po tym dostałem Nicolin i skierowanie na posiew moczu, również nie było poprawy, a w posiewie moczu nic nie wyszło.

Lekaż podejrzewał piasek w pęcherzu moczowym, dostałem skierowanie na USG, ale nic nie wykazało. Następnie dostałem Cipronex(250mg 2x dziennie) i Xyvelan. Nie było poprawy dostałem Nitroxolin forte po którym również nie poczułem się lepiej.
Zrobiłem sobie badania na chalmydie trachomatis, ureoplasme i mykoplasme(wymaz z cewki moczowej metoda PCR), ale nie stwierdzono u mnie żadnej z tych chorób.

Dostałem w ciemno flumycon na grzybice, przyjmuje 3 dzień w dawce po 150mg dziennie, i nie ma poprawy więc to raczej nie grzybica, bo po flumyconie powinna być reakcje podobno już po 1 dawce 150mg.

Teraz zastanawiam się co zrobić, ze wzgledu na to zaczerwienienie uścia cewki moczowej podejrzewam, że mam zapalenie cewki moczowej które napewno nie jest spowodowane chlamydia, ani ureoplasma i mykoplasma. Zostaje mi jeszcze sprawdzić rzęsistek pochwowy i rzeżaczke. Czy skoro po flumyconie nie było poprawy to moge juz wykluczyć grzybice czy dalej ona może być odpowiedzialna za moje problemy?

Co powinniem teraz zrobić? Bardzo mnie męczy już ta choroba i ciagłe parcie na pęcherz dlatego chciałbym sie jak najszybciej wyleczyć.
Zastanawiam się nad przyjęciem w ciemno Metrinozadol na rzęsistek pochwowy i czekać na reakcje, jeżeli nie będzie poprawy to przerwać leczenie Metrinozadolem i właczyć również w ciemno azytromycyne na rzeżaczke. Jeśli te dwa antybiotyki się nie gryza to może stosować równocześnie i czekać na reakcje?

Czy może lepiej zrobić wymaz w kierunku tych dwóch chorób? Jeśli zdecyduje się na wymaz to musze odczekać 2 tygodnie, bo przyjmowałem flumycon + tydzień na wyniki, reasumując kolejne 3 tygodnie wyciete z życia.

Jeśli leczenie w ciemno to jakie dawki polecacie?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)