Częste oddawanie moczu

napisał/a: norbi1991 2010-03-08 17:43
Witam, mam pytanie co do problemów z układem moczowym mojej dziewczyny. Otóż na początku stycznia mieliśmy akt erotyczny którego można nazwać seksem (włożyłem 2 razy z gumka bez wytrysku). Był to jej 7 dzień cyklu. Cykle ma od 30 do 35 dni, różnie to bywa. Potem 15 lutego dostała okres trwał 5 dni i 6 dnia lekkie plamienia. Wszystko było jak zawsze, obfite krwawienie itd. Więc częste oddawanie moczu z powodu ciąży odpada. Zastanawia mnie co stoi za tym częstym siusianiem ma tak gdzieś od 2 tygodni. Jak oddaje mocz to wszystko jest ok, ale piecze ją nad wejściem do pochwy ale cały czas. Dodam że dużo pije zielonej herbaty i dość dużo stresów ostatnio przechodzi. Dodam że mocz oddaje tak co 2 godziny średnio. Czasami częściej czasem rzadziej. Jeżeli ktoś wie co to może być to prosił bym o porade. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
napisał/a: motylek.2 2010-03-08 19:58
Może twoja dziewczyna ma zapalenie pęcherza , cewki moczowej ?

Objawami wskazującymi na zapalenie pęcherza moczowego są:

* bóle brzucha w okolicy nad łonowej, występujące także podczas oddawania moczu,

* zwiększona częstotliwość parcia na mocz,

* pieczenie w trakcie oddawania moczu,

* wzrost temperatury,

* a także u niektórych - nietrzymanie moczu.
napisał/a: kopernik_elfka 2010-03-08 20:25
Zapalenie cewki moczowej często jest nazywane "chorobą młodych mężatek", co wzięło się z tego, że często zaraz po rozpoczęciu współżycia, tworzy im się zapalenie m. in . na skutek przenoszenia bakterii (z penisa na cewkę moczową, albo z pochwy do cewki). Piszesz, że piecze ją nad wejściem do pochwy, czyli cewka? (bo ona się tam znajduje) Tak jak widzę, możliwe jest u niej zapalenie cewki moczowej. Zatem radziłabym kupić sobie ginjal albo urosept (oba to ziołowe, bez recepty, ale urosept tańszy i troszkę lepszy, stosowany również w ciąży). Pije się je tak, jak jest podane na ulotce(chodzi mi o częstość na dobę), przez jakieś 7 dni (po ginjalu mocz i stolec mogą zmienić barwę!). Poza tym ubierać się ciepło i można wygrzewać "te miejsca" (np. okłady z butelki z ciepłą wodą, termofor, poduszka grzejąca). Jeśli to nie pomoże, to najlepiej wybrać się do ginekologa.
napisał/a: norbi1991 2010-03-08 21:22
no tylko że jej nie boli brzuch ani nie skarży sie na ból podczas oddawania moczu. Piecze ją cały czas, podczas oddawania moczu nawet mniej. Nie ma też problemów z nie trzymaniem moczu. Dodam że przed tymi dolegliwościami z pieczeniem uprawialiśmy peeting i dość dokładnie umyłem ręce, ale potem poszło dalej i mój język znalazł sie u niej w okoliach pochwy i w samej pochwie. Może to jest przyczyna??
napisał/a: kopernik_elfka 2010-03-09 00:43
A masz jakieś problemy w jamie ustnej? Jeśli nie, to nie powinno być to przyczyną niczego większego. Bóle związane z niedokończoną defloracją odrzucam, bo powinno się już zagoić od stycznia. Dla mnie to albo zapalenie cewki, albo coś z samą pochwą. A nie ma jakichś objawów dodatkowych np. swędzenie, zmieniona wydzielina...?
napisał/a: millo1 2010-03-09 12:38
no właśnie mi to trochę przypomina początki infekcji pochwy takie swędzenia w tym obszarze. mogą być połączone z lekkim zapaleniem pęcherza. póki co polecam probiotyki, tantum rosa do podmywania, maść clotrimazolum i na pęcherz prouro. no i bawełnianą bieliznę. jeżeli po kilku dniach poprawy nie będzie, wizytę u lekarza.
napisał/a: norbi1991 2010-03-09 16:35
wczoraj smarowała kilka razy sie jakąś maścią i wycierała specjalistycznymi chusteczkami i dziś mówiła że już jej nie swędzi i jeżeli nie myśli o tym że zachwilę zachce się jej siusiu to wszystko jest ok, jak tylko pomyśli to zaraz musi iść do łazienki. Nie wiem czy to istotne ale oddaje dużo moczu koloru bezbarwnego jak woda. Śluz ma bezbarwny i dużo go jest więc pewnie dni płodne bo jest w połowie cyklu.
napisał/a: inkaa1 2010-03-10 16:51
Eh, u mnie pojawił się podobny problem, dlatego nie będę zakładała nowego tematu, ale liczę na odpowiedź.
Od dwóch miesięcy współżyję z nowym partnerem, biorę tabletki, więc nie używaliśmy dodatkowo prezerwatywy. I sprawa wygląda tak, że jakieś 2 tygodnie temu zaczęłam częściej chodzić siku - były to normalne ilości, bez żadnego bólu, itp. Zastanawiałam się skąd to się mogło pojawić...? Teoretycznie tabletki antykoncepcyjne są moczopędne, ale czy taki skutek uboczny pojawił by się dopiero przy 3 opakowaniu?
4 dni temu, wieczorem sytuacja zmusiła mnie do dosyć długiego pobytu na świeżym powietrzu - zmarzłam niemiłosiernie, nieodpowiednie buty, lekkie ubranie - jak na tą pogodę :/ po przyjściu do domu - idąc siku, poczułam drobne pieczenie - jakby przy cewce. Następnie odbył się stosunek płciowy - na początku, którego również poczułam drobne pieczenie - ale właśnie nie w pochwie tylko jakby przed. No więc do mojego dosyć częstego oddawania moczu doszedł jeszcze jeden objaw: pieczenie w okolicach cewki moczowej. Pojawiła się również wydzielina, koloru białego - nie wiem czy ma to jakiś związek z dniem cyklu - bo biorę tabletki i jeszcze nie zdążyłam się przyzwyczaić do tego jaka wydzielina pojawia się w jakich dniach.
Kupiłam sobie wczoraj urosept no i zaczęłam łykać... Czy macie jakieś pomysły co mi może być i kiedy powinno przejść? A jeżeli lepiej udać się do lekarza, to... do jakiego?
Nie wiem czy to ważne, mam 20 lat.
napisał/a: kopernik_elfka 2010-03-10 20:43
Spróbuj brać urosept tak jak na opakowaniu(chyba 3razy dziennie po 2), przez tydzień. Dużo pij(żeby dużo sikać), możesz też brać witaminę C, albo pić coś z żurawiną (np. jak jesteś cukrzykiem to herbatę żurawinową bez cukru). Jak nie przejdzie, leć do lekarza. Myślę, że to od przeziębienia, przewiało Cię i tyle.
napisał/a: Patrycja27 2010-03-11 11:19
Taka herbatka żurawinowa Biofix jest najlepsza z dużą ilościa cytryny... Pyszna i zdrowa :) A do tego Pro Uro (wtedy nie trzeba już witaminy C łykać) i ogrzewanie brzucha i pleców - bardzo pomaga :)
napisał/a: motylek.2 2010-03-11 11:32
Mi pro Uro nie pomogło tak samo urosept :(
Tylko furalgin na mnie działa
napisał/a: inkaa1 2010-03-11 16:26
A co z tą białą gęstą wydzieliną? Podejrzewam, że pochodzi ona właśnie też z cewki, gdyż nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek miała taką w czasie cyklu.
Chwilami oprócz pieczenia zaczynam też odczuwać lekki świąd. Czym to może być spowodowane? Czy ta biała wydzielina mówi właśnie o jakiejś infekcji pęcherza czy o czymś poważniejszym?
Przejmuję się strasznie :/
Ale staram się dużo pić i biorę urosept. I dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)