Częste oddawanie moczu cz.2

napisał/a: d0xx 2012-10-21 21:14
Witam, pisalem kiedyś o moim problemie z czestym oddawaniem moczu. Teraz to jest tak :
Zaczęło mi się tak jakoś rok dwa temu. Byłem na USG brzucha, nic nie stwierdzili wszystko wygląda dobrze. Robiłem badanie ogólne moczu - piasek w nerkach, kuracja talbetkami "rowatinex" - bez skutku. Mam poszła z wizytą do pewnej Pani .. podala mój rocznik, a Pani wszystko na mój temat powiedziała ... że grozi mi cukrzyca i moge mieć anemie i przez to ten częstomocz. Poleciła dużo magnezu. Od teraz zażywam magnez - 375g w jednej kaspułce - 1/dzień. Dodam też, że się źle odżywiałem - często chipsy, cola.
Co powinienem w tej sytuacji zrobić?
napisał/a: d0xx 2012-10-21 21:27
Zauważyłem też, że jeżeli jestem czymś mocno zajęty, w sensie coś załatwiam na mieście, jestem na wycieczce, coś tworze, mogę wytrzymać znacznie dłużej. - tak samo jak Pan z innego tematu ;)
napisał/a: d0xx 2012-10-24 21:50
refresh
napisał/a: d0xx 2012-10-28 15:23
naprawde nikt nie moze pomoc ?
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-28 15:36
Wiem ,ze juz wczesniej pisales i juz nie potrzebowales pomocy czyzby lekarz okazal sie zly?
Ile masz lat?
jakie były wykonywane wczesniej badania?bo wiemy z posta ze tylko usg brzucha
czy temu częstemu oddawaniu moczu towarzyszą inne objawy typu: bół,pieczenie ,szczypanie swędzenie albo zaczerwienienie w okolicach ujścia cewki?
czy ogólnie przyjmujesz jakies leki?
Czy bola Cie nerki?
napisał/a: d0xx 2012-10-28 15:44
Lekarz dobry, ale poprawy ine widze dalej po rowatinexie.
13 lat.
Badanie moczu - wykazano drobny piasek w moczu, reszta ok.
USG brzucha - wszystko ok.
Oddawaniu moczu nic nie towarzyszy, zaden ból ani nic.
Przyjmowałem Rowatinex, teraz mi sie skonczyl, ale stan dalej się nie poprawił. Od czasu do czasu wdechy, gdyż mam "podejrzenie astmy oskrzelowej"., biore magnez codziennie.
Rzadko kiedy bolą mnie nerki, czuje takie jakby kłucie, ale pozatym nic. Odczuwam bóle w podbrzuszu i po prawej stronie podbrzusza.
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-28 15:57
A w czasie branie rowatinexu nie bylo zadnej nawet lekkiej poprawy?
Wiesz jak dla mnie przydaloby sie wykonac cala morfologie +OB, do tego CRP
Do tego mozna byloby wykonac badanie nerek czyli :mocznik.kreatynine, eGFR
Czy moglbys wkleic cale badanie moczu.
Czy podczas sytuacji stresowych ,nerwowych objawy sie nasilaja?
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-28 16:00
Wiem ze to inny temat ale piszesz podejrzenie astmy oskrzelowej czy byla wizyta u pulmonologa i wykonywane jakies badania w tym kierunku i czy byly wykonywane przy okazji testy alergiczne??
napisał/a: d0xx 2012-10-28 16:03
Tak, była wizyta u pulmunologowa, a raczej byłem w sanatorium. 3 dni - 1 dzień na luzie, na drugi dzien rano badanie moczu, pobranie krwi - wszystko ok. 3 dzien - testy alergiczne, uczulenie na
kurz, pył i roztocza. Na koniec wydano tylko PODEJRZENIE astmy oskrzelowej.
napisał/a: d0xx 2012-10-28 16:07
Niestety nie mam badania moczu do wklejenia, podczas sytuacji stresowych - lekko, sie nasilają.
napisał/a: d0xx 2012-10-28 16:09
dodam tez, że pomaga wysiłek. wysikam sie przed w-f na lekcji, i zmecze sie to ine odczuwam przez 2 lekcje moczu, jednak pozniej znowu to samo .. na wycieczkach sie ide wysikac, później normalnie oddaje mocz, wracam do domu, prae dni pozniej znowu to samo ..
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-28 16:15
A kiedy bylo to senatorium?