Częste gazy

napisał/a: pawelr10 2016-08-09 19:58
Witam, postanowiłem założyć temat ponieważ, już mnie powoli coś trafia. Mam 21 lat, staram się odżywiać zdrowo, nie pije w ogóle alkoholu i nie pale papierosów, chodzę na siłownie. Zazwyczaj jem ryż, kasze graczana, mieso,nabiał,jaja, pieczywo czasami cos slodkiego. Śpię krotko bo tylko 4-4,5 godz czasami mniej. Gdy się przebudzę codziennie rano mam gazy, raz bardziej intensywne raz mniej, okolo 4 godz po przebudzeniu jem sniadanie zlozone z 2 jaj do tego mleko i platki kukurydziane. Zazwyczaj po sniadaniu ide sie wyproznic. Po wypróżnieniu najcześciej przez chwile burczy mi w brzuchu i czuje jak by mi sie cos przelewało, ale przynajmniej mam spokoj od gazów do godziny okolo 14. Czesto mam uczucie nie dokładnego wyprożnienia, gdy pre na papierze zostaje sluź. Po poludniu znowu zaczynaja sie gazy raz bardziej intensywne raz mniej i tak do wieczora, z zapachem tez jest roznie. Nie mam bolesnych bólów brzucha wiec mysle ze to nie jelito nadwrażliwe, nie moge jesc tlustego jedzenia, smazony kotlet porafi mi ciązyc i powodować bol brzucha, pić napojów gazowanych i energetyków ktore powodują u mnie gazy. Dodam że jakieś 5 lat temu mialem wycinany wyrostek, w papierach mam wpisane że sie rozlał i do tego doszlo zapalenie otrzewnej. Jak myslicie czy to przez to? Dolegliwości mam już od gimnazjum, ale teraz staly sie dla mnie uziążliwe i wiem ze tak nie powinno byc i chce temu zaradzic.
Troszkę zagmatwałem, ale jestem już na prawde zdesperowany, zamiast korzystac z zycia zamartwiam się tym, nawet utrudnia mi to kontakty z innymi ludzmi, o plci pieknej juz nie wspomne. Żadnych badan na razie nie robiłem, chce sie najpierw Was poradzić, może akurat ktos miał podobne objawy i mi pomoże Prosze o wyrozumiałość i pomoc.
Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-08-09 20:22
Ale właśnie to co jesz, może powodować takie objawy. Tutaj bardziej metody prób i błędów powinny się liczyć, a nie strykte co jest zdrowe a co nie.
napisał/a: pawelr10 2016-08-09 22:14
Dzieki za zainteresowanie spróbuję najpierw wykluczyć pieczywo, tylko na ile czasu? Po 2 tygodniach powinna być poprawa jesli to to? Jesli jeszcze ktoś ma jakies sugestie prosze pisac. Dziekuje
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-08-10 07:55
Przeważnie poprawę widać z dnia na dzień.