Czeste dretwienie reki

napisał/a: Myszeczka382 2013-08-23 21:43
Mam 14 lat i od dluzszego czasu dretwieje mi lewa reka. Nawet jesli nia caly czas ruszam to i tak mi dretwieje. Czasami mam tak ze nie moge nawet chwycic kartki. Rozmawialam dzisiaj z ciocia i powiedziala mi ze musze miec na to zabieg bo moge stracic czucie w tej rece. Czy to prawda? Powinnam zrobic jakies badania?
napisał/a: kordian1 2013-08-23 23:41
Aż tak bym nie tragizował. Z tym drętwieniem i tak musisz wylądować u lekarza, być może to jest podrażnienie nerwu, może już zmiany w kręgosłupie szyjnym (w tak młodym wieku to raczej wątpliwe, chociaż i z takimi przypadkami się spotykałem gdzie 14 latka miała przepukliny kwalifikowane do operacji). Zmień tryb życia, mniej komputera a więcej sportów.
W którym miejscu ci drętwieje ta ręka?
napisał/a: Myszeczka382 2013-08-24 00:32
Od dłoni do łokcia.
napisał/a: kordian1 2013-08-24 09:31
Cała ręka drętwieje czy tylko po którejś stronie? np od strony kości łokciowej czy promieniowej, czy ręka cała drętwieje czy tylko poszczególne palce, w jakich sytuacjach to się zdarza, czy powiedzmy ruchy powtarzalne w odcinku szyjnym kręgosłupa (po 10 x zgięcie, później przeprost, zgięcie na boki, wysuwanie i cofanie głowy) zmniejszają lub nasilają ból?
napisał/a: Myszeczka382 2013-08-24 22:48
Dretwieje cala reka, zaczyna sie od palców i stopniowo zaczyna dretwiec az do lokcia. Dretwieje prawie co kilka minut, przy kazdej czynnosci. Gdy ruszam reka raczej nie odczuwam zadnego bolu. Zaczelam nosic usztywniana opaske i tylko wtedy gdy mam ja zalozona reka nie dretwieje.
napisał/a: kordian1 2013-08-25 09:45
Takie drętwienia mogą mieć różne przyczyny, od złej diety, niekorzystna pozycja podczas spania, zbyt częste przebywanie przed komputerem, zmiany w nerwach obwodowych aż po zmiany w kręgosłupie szyjnym. Na początek możesz zmienić dietę na bogatą w witaminy z gr B, magnez i potas (jeżeli odczuwasz również drżenia mięśni bądź bolesne skórcze), wizyta u lekarza rodzinnego też nie zaszkodzi być może będzie trzeba też udać się do neurologa.