Częste dreszcze zimne dlonie a częstoskurcz nadkomorowy?

napisał/a: dzej2 2013-03-06 13:29
Witam,

otóż mam problem taki jak w temacie:| od dłuższego czasu (pól roku jak nie dłużej) miewam częste (codzienne) dreszcze (potrafią zdarzać się co godzinę albo i częściej), przy tym mam lodowate dłonie, moja temperatura waha się miedzy 36,9-37,3 co dziwnie jest mi praktycznie cały czas chłodno, nawet przy stanie podgorączkowym. Niedawno kardiolog zdiagnozował u mnie częstoskurcz nadkomorowy (często mam mocne kołatania serca i od czasu do czas pobolewa/czuje ucisk w klatce piersiowej). Przy czym echo serca - zrobione w styczniu - wyszło okej (możliwe zrobienie holtera za parę miesięcy). Czy powyższe objawy mogą być od tego częstoskurczu czy doszukiwać się innych problemów z krążeniem,a może to w ogóle nie jest problem kardiologiczny?. Tarczycę mam zdrowa (w listopadzie 2012r zrobiłam tsh ft3&4 anty-tpo w normie, usg tarczycy robione w styczniu też okej). Na dniach planuje zbadać sobie cholesterol całkowity, morfologie, potas, magnez, sód. Sugerowalibyście jeszcze jakieś inne badania, które byłyby przydatne do prawidłowej diagnozy?
parę słów o sobie: 31lat, 161cm, obecnie 57kg wagi (miałam 10kilo więcej, ale z niewiadomych przyczyn schudłam w ciągu 11miesięcy do owych 57kg - w kwietniu idę na gastroskopie, żeby dokładnie zbadać żołądek). Śpię po 8-9godz dziennie, raczej mało stresów, sporadyczne bóle głowy.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-03-06 18:24
Na twoim miejscu zbadałbym tsh , ft3 , ft4 bo zalatuje mi całość niedoczynnością tarczycy.
Jak masz fundusze lub lekarz rodzinny pozwoli to poproś także o badania : morfologia 5 , cholesterol , kortyzol , magnez ...
Na dziś nie było by żle jakby zastosować suplementy : koenzym q10 , omegę 3 , dobre witaminy.