częste bóle głowy

napisał/a: Kirunia1 2009-07-28 15:14
Elo:D kilka lat temu dokładnie z 4 miałam uraz głowy ( wywróciłam sie na lodzie udeżyłam tyłem głowy o lód...:/) chodziłam do neurologa i nic ciągle zapisuje jakieś tabletki... miałam robione TK i badanie krwi a takze USG nic nie wykazało...od jakiegoś czasu mierze ciśnienie czesto wyglada ono tak 91/60, 97/62, 97/66, 98/75 od czasu do czasu ok 116/72... czy te bole glowy moga byc spowodowane tym cisnieniem... czy te cisnienie moze byc skutkiem tego urazu>???
napisał/a: nana203 2009-07-28 19:02
Niskie cisnienie napewno nie jest spowodowane tak dawnym urazem.Głowa zazwyczaj boli przy wysokim cisnieniu.Nie podajesz swojego wieku wiec ciezko okreslic własciwe cisnienie.Moze to sa poprostu zwykłe bole migrenowe?
napisał/a: Kirunia1 2009-07-28 21:42
nie lekarz wykluczył bóle migrenowe...mam 18 lat
napisał/a: Isildur 2009-07-29 08:52
Nie wazne ile masz lat bole migrenowe moga wystapic również w mlodym wieku. Ja mam 18 i mam to samo , rok temu w wakacje sie zaczely , bylo chwile przerwy i miesiac temu bol wrocil tylko nasilony. Bol trwa caly dzien i nasila sie przy kaszlu badz schylaniu. Neurolog rok temu powiedzial mi ze juz tak moge miec ze to taka przypadlosc.
napisał/a: nana203 2009-07-30 14:04
O wiek zapytałam w celu ustalenia prawidłowych warosci cisnienia a nie migreny.Owszem migrena wystepuje w kazdym wieku zwłaszcza u kobiet ale da sie ja leczyc i eliminowac czynniki sprzyjajace jej powstawaniu.Czy bol nasila sie przy pochylaniu...Tu bym polemizowała.Bol przy nachylaniu czesto spowodowany jest zatokami badz uciskiem jaki powstaje zazwyczaj w mozdzku.Warto wykonac tomografie z kontrastem a jeszcze lepiej rezonans.Czesto bole głowy spowodowane sa tez pogarszajacym sie wzrokiem,chorobami kregosłupa.Cisnienie w tym wieku 120/60 uwaza sie za prawidłowe.
napisał/a: Kirunia1 2009-07-30 22:33
nie no bol przy pochylaniu nie nasila sie.... mialam robiona tomografie 1,5 roku temu teraz to mi lekarz powiedzial ze mialabym miec zrobiona punkcje zeby wyeliminowac zapalenie w co watpii...ale nie zgodzilam sie na nia...
napisał/a: nana203 2009-07-31 08:46
Sama tomografia nie wiele moze wykazac ja jednak uparłabym sie na nia z kontrastem.Znam przypadki gdzie dopiero po podaniu kontrastu wyszło to i owo.Na punkcje czemu sie nie zgodziłas?
napisał/a: Kirunia1 2009-08-21 13:03
znajomi mi jej odradzili... no i wogole sam lekarz powiedzial ze mam sie 2x zastanowic zanim sie zgodze...
napisał/a: mariawp86 2009-08-21 18:01
JESZCZE POWINNNI ZROBIĆ REZONAS MAGNETYCZNY GŁOWY
poleczka1111
napisał/a: poleczka1111 2009-10-27 13:38
Witam! Mam 16 lat, w tym roku poszłam do liceum... Bardzo często miewam bóle głowy, nie mam pojęcia czym to może być spowodowane... Bywa tak, że tabletki pomogą, a raz też nie... Bólom tym towarzyszą również czasami zawroty głowy i słabe samopoczucie... Zdarzyło się kilka razy tak, że ból był tak silny, że czułam pulsowanie w głowie... Może to wydać się śmieszne, ale płakałam, i nie tylko dlatego, że ból był tak silny, tylko bardzo obawiam się o swoje zdrowie, ale panicznie boję się pójść do lekarza, ponieważ mam obawy przed diagnozą. Moja babcia miała tętniaka ... :(
Dodam jeszcze, że już od kilku ładnych lat, tzn od czasów podstawówki (1 klasa) mam na skroni guzka o średnicy około 1 cm... On się nie powiększa, nie boli... Byłam z tym u lekarza jednak on powiedział, że operacja może być bardzo ryzykowna, dlatego, że to jest skroń, tym bardziej, że na tym guzku jest pieprzyk... NIE WIEM CO TO MOŻE BYĆ, BARDZO SIĘ MARTWIĘ...
P.S Moja ciocia ma migrenę...
BARDZO PROSZĘ O POMOC... INTELIGENTNĄ POMOC...
:(( (Głowa boli mnie zazwyczaj w tylnej części)
napisał/a: czornula1 2011-08-03 17:25
witam mam 21 lat i nie wiem co sie ze mna dzieje wstaje rano z bolem glowy i czesto jest tak ze sie z nim klade czasami bol sie nasila do tego stopnia ze przez to wymiotuje a czasami nie jest zbyt silny ale mimo wszystko boli proszki nie pomagaja prosze o pomoc co mam zrobic bo totalnie jestem w kropce jakis czas temu bylam u lekarza tak gdzies z rok pierwszego kontaktu przepisal mi jakies tabletki na tym sie skonczylo a bol jak byl tak jest czasami boli mnie dzien w dzien przez tydzien dwa pomocy :(
napisał/a: Moni1988 2011-08-03 23:37
Witam,
Miewam częste bóle głowy, są to najczęściej kilku sekundowe lecz mocne i w różnych miejscach bóle... bagatelizuje to już od około 3 lat. Mam 23 lata i zaczynam się niepokoić. Występują one czasem każdego dnia a czasem po kilku dniowej przerwie. Dziś bolała mnie głowa przynajmniej 3 godz, ( tył głowy )
Proszę mi powiedzieć czy powinnam zrobić jakieś specjalistyczne badania, i jeśli tak to jakie? Ponieważ mój dotychczasowy lekarz rodzinny nigdzie mnie nie kieruje mówiąc, że to pewnie z nerwów :( jednak ja się martwię...
Proszę o porady :)