Częste bóle głowy i katar

napisał/a: ZuziaCzar 2011-02-18 20:04
Od jakiś 2 lat mam problemy z zatokami. Wtedy też pierwszy raz byłam u laryngologa - przyczyną był długotrwały katar i bóle głowy. Lekarz stwierdził obrzęk błon śluzowych i zapalenie zatok , więc dostałam antybiotyk. Po 6 miesiącach problem się powtarzał. Zażywałam tabletki przeciwbólowe i szczerze mówiąc problem trochę zlekceważyłam. Jakiś czas później podczas pobytu w szpitalu wspomniałam również o moich bólach głowy i katarze. Zrobiono mi zdjęcie rtg zatok (pogrubiała błona śluzowa lewej zatoki szczękowej; prawa zatoka szczękowa w normie. lewa zatoka czołowa zacieniona, niewykształcona?; prawa zatoka czołowa o niejednorodnej powietrzności). Laryngolog ocenił zdjęcie jako niewykształconą zatokę czołową. Powiedziano mi abym po wyjściu ze szpitala poszła do lekarza - laryngologa, czego przyznam się nie uczyniłam bo czułam się ogólnie lepiej. Od tamtego wydarzenia minął rok. Od jakiś 9 miesięcy mam zatkany nos - już nawet nie pamiętam jak to jest oddychać normalnie przez nos. Od 2 tygodni mam ciągły katar zatykający nos i stosowanie tabletek oraz kropli na katar nie pomaga. W ciągu tych 9 miesięcy co jakiś czas miewałam okropne bóle głowy - zażywałam dużo leków przeciwbólowych. Nie wiem czy to może mieć związek, ale od paru miesięcy mam kaszel - czego nie umie mi wytłumaczyć lekarz - zażywałam wiele leków i antybiotyków, co jednak nie daje długotrwałego skutku i do końca nie mogę pożegnać się z kaszlem. Zaobserwowałam, że rano i wieczorem patrząc w lustro widzę ropiejące oczy - czy to może mieć jakiś związek? Badania wykazały, że mam alergie na mleko - co raczej nie może być przyczyną np. kataru. Bardzo się męczę, Bóle głowy w ciągu tygodnia się powtarzają. Proszę powiedzieć co mi jest i co mam w tej sytuacji zrobić. Nie bardzo rozumiem stwierdzenie - niewykształcona zatoka czołowa - od czego to może być?
napisał/a: piter241 2011-02-20 19:52
Ja tak miałem częste bóle głowy i katar aż wkońcu nie mogłem oddychać normalnie,po paru prześwietleniach.W końcu stwierdzili że mam krzywa przegrodę nosową,zwlekałem pare lat bo nic zabardzo mi niebyło tylko co jakiś czas bóle głowy ale w końcu jak się zaczeło już na poważnie bóle itp.To po 5 latach nadal mam problem z oddychaniem.Krople używam juz 5 rok i teraz się lecze ale jest cięzko.Idź do innego laryngologa może pomoże.Wiem bo chyba bylem u paru laryngologów i nic nie mówili ze mam krzywą przegrode,tylko przepisywali jakieś antybiotki itd.