częste bóle brzucha

napisał/a: gonatropin 2011-08-11 07:49
Witam mam częste bule brzucha i niestrawnosci, czesto puszczam wiatry... jak sie stresuje to musze latać do ubikacji i mam miękką kupę. ogolnie to zdrowo sie odzywialem ostatnio, kiedys tylko jadłem dosyc duzo chipsow, potem stosowalem diety, itd. dalej to miałem, teraz nie mam diety i dalej tak mam. słodyczy musze unikac bo tez jak zjem troszke za duzo to mam problemy zoladkowe. pije wode niegazowana. poza objawami zoladkowymi, cierpie na lipomastie, przewlekle zmeczenie(mimo ze uprawialem dotychczas duzo sportu...) czy powinienem udac sie do gastrologa? Jezeli chodzi o alkochol to tak raz na 2 tygodnie pije/pale czasem bylo to czesciej. ostatnio zauwazylem ze po 2-3 piwach+troche slodyczny (paluszki/chipsy) moj brzuch sie strasznie wydymuje i znow mam wiatry

czy powinienem udac sie do gastrologa?
napisał/a: dyeskej 2011-08-11 12:17
Co do tego brzucha po trzech piwach i tych 'wiatrów', to, to jest zwykła zgaga. Są tabletki i syropy, aby się tego pozbyć. Jak nie pomoże to należy iść do lekarza pierwszego kontaktu. On coś zawsze doradzi.
napisał/a: gonatropin 2011-08-12 07:34
zgaga ? zgage to kiedys mialem ale tak w gardle i to troche inne uczucie. a ten brzuch strasznie mam wydymany taki i boli. kiedys moglem wypic 10 piw i tak nie mialem a teraz po 2 mnie takie cos spotyka :(
napisał/a: dyeskej 2011-08-12 13:46
Ja na pana miejscu całkowicie bym odstawił alkohol i inne używki. I 10 piw dziennie ? ...
napisał/a: opilek 2011-08-13 21:30
Wizyta u gastrologa nie zaszkodzi.
Na początek, modyfikacja diety, może mimo zdrowszych wyborów żywieniowych dalej jest co poprawić? np. więcej warzyw, ciemne pieczywo? Plus probiotyki.