częste anginy i stale powiekszone węzły chłonne

napisał/a: sylwia_1011 2009-12-09 17:53
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem poraz pierwszy na tym forum.
Jestem mamą 23 miesięcznego Pawełka. W zeszłym roku wczesną zimą poraz pierwszy zachorował na anginę ale dosyć szybko i sprawnie została wyleczona, ale od tamtej pory przez cały czas ma powiększone węzły chłonne na szyi, może nie są takie jak podczas choroby ale jednak są. W tym roku zachorował znowu na angine tym razem z lekkim ropniem i też antybiotyk. Było to jakiś mesiąc temu i cały czas ma powiększone węzły pod żuchwą są dość spore. Bardzo się martwię o mojego synka i bardzo proszę o jakąs poradę...Co powinnam zrobić? Lekarz rodzinny mówi, że to nic groźnego i że nie powinnam się martwić...mnie to nie uspokoiło wręcz odwrotnie poczułam że lekarz to lekceważy. Nie chcę nikogo obraźić, ja się boje się o zdrowie mojego Pawełka.
napisał/a: falbanka 2009-12-20 21:06
Skoro lekarz mówi,ze wszystko jest w porzadku, to chyba tak jest. Bez paniki. Moze za krotko maly bral antybiotyk i angina po prostu nie zostala wyleczona? Albo za slaby antybiotyk lekarz przepisal? Pozdrawiam
napisał/a: dr Lou Bitch 2009-12-21 22:38
Mój syn tez ma taki jeden węzeł powiększony - nie nadmiernie, ale jest większy niż pozostałe. 1000 razy powtarzałem żonie, że to nic groźnego a mimo to przy prawie każdej wizycie u lekarza poruszy ten temat. Na szczęście wizyt tych wiele nie ma. Powiększony węzeł jest już ze 3 lata (obecnie syn ma 4) pojawił się po jakiejś infekcji i już tak zostało - widocznie tak już musi być, w końcu nikt nie jest idealny ;) .
napisał/a: sylwia_1011 2010-01-12 10:23
Bardzo Wam dziękuje za zainteresowanie:)
Ja jednak musiałam być pewna na 100%, że mój synek jest zdrowy i zrobiłam mu kilka badań między innymi:
- morfologie
- wymaz z gardła
- Crp
nie wiem czy są to wystarczające badania...
ale uspokoiłam się bo wyniki są świetne.
Pozdrawim