Częsta migrena po wysiłku fizycznym

napisał/a: Darek3212 2011-06-15 16:50
Mam 16 lat i mam pewien problem .Od jakiegos roku niemal po kazdym wysilku fizycznym wystepuje u mnie migrena z aura dodam ze jestem chlopakiem a ta przypadlosc dotyka jednak czesciej kobiety.Czy istnieja jakies leki na ta chorobe , przez te gowno odechciewa mi sie życ .Wyszedlbym z chlopakami pograc lecz nie moge bo zaraz mnie to lapie ,czy to jest normalne w moim wieku i czy istnieja jakies leki aby chociaz pozbyc sie tej aury poczas ataku?
napisał/a: wika17 2011-06-16 15:26
Jasne że są leki na migrenę, tylko musi przepisać ci je lekarz bo są na receptę. Z aurą to ciężka sprawa, generalnie im szybciej się weźmie lek na to tym lepiej, przynajmniej u mnie tak jest. Im dłużej czekam tym trudniej powstrzymać samą migrenę. Mi lekarz zalecił też prowadzenie dzienniczka migren żeby ustalić co je wywołuje ( i okazało się że np pomidory) ale u Ciebie to chyba jasne skoro piszesz, że masz migreny po wysiłku fizycznym... Poszukaj w googlach o tym sporcie, gdzieś pamiętam czytałam jak to jest z tym sportem i migreną, możesz też tu sprawdzić - http://tnij.org/l92f podają kilka miejsc dla osób z migrenami i parę wskazówek.
napisał/a: Darek3212 2011-06-16 21:25
Dzieki za strone zaraz zobacze a czy masz jakies sprawdzone leki typu ibuprom czy cos które tobie pomagaja przy migrenie?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-16 23:56
Witam. Tutaj jest dosyć rozwinięty wątek na ten temat: http://commed.pl/migrena-co-sie-ze-mna-dzieje-vt63598-15.html

Co do leczenia to obecnie do dyspozycji jest cały arsenał leków. Fazę ostrą leczy się oczywiście niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, dostępnymi bez recepty: od aspiryny przez naproxen, ibuprofen, diklofenak po paractemol oraz tryptany, w przypadku komonentu wegetatywnego, również za pomocą lków przeciwwymiotnych. Do tego dochodzi obszerna lista leków, które używa się do ZAPOBIEGANIA powstawaniu ataków, większość z tych leków ma zastosowanie w leczeniu innych chorób: Beta-blokery, antagoniści wapnia, niektóre leki przeciwpadaczkowe, antyserotoninowe, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne (ich działanie ni jest w ogóle powiązane z efektem przeciwdepresyjnym!). Lista jest długa i nie ma dużego sensu o nich pisać, bo wszystkie są na receptę i wymagają ścisłej współpracy i nadzoru neurologa/lekarza rodzinnego do którego musisz się zgłosić. Pacjenci, którzy leczą się sumiennie mogą znieść siłę i częstotliwość ataków do poziomu w zupełności nie przeszkadzającemu funkcjonowaniu (równemu zdrowemu człowiekowi) lub nawet do zera. Nie martw się, nie jesteś skazany na ból. Pozdrawiam
napisał/a: malinka2505 2011-10-08 13:57
Mam migrenę od 2 lat , objawiała się zmęczeniem psychicznym a teraz fizycznym po każdym wf wymiotuje z bój głowy i nie daje już rady . Leki mi nie pomagają te które mam zapisane . Jeśli udam się do neurologa to wypisze mi zwolnienie z wf ,aby napady mi się zmiejszyły ?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-09 01:55
Zwolnienie z wf nie rozwiąże problemu. Zdecydowanie lepiej będzie ustalić dobre leczenie. A wysiłek fizyczny ma pozytywne działanie na mózg, może zmniejszyć częstość i siłę napadów migreny. Poza tym tak, neurolog może wystawić zwolnienie, ale radzę raczej skupić się na właściwym leczeniu.