Częsta gorączka u dziecka

napisał/a: marysia_kasia 2008-08-16 07:43
Moja 5 letnia córka od pójścia do przedszkola zaczęła chorować. Objawiało się to przede wszystkim podwyższoną gorączką, niekiedy objawami żołądkowymi, zdarzały się również infekcje górnych dróg oddechowych. Nadal pojawia się gorączka do 38 stopni- średnio raz w miesiącu. Lekarz stwierdził, że przyczyną może być alergia. Czy jest to możliwe? Proszę o radę co dalej robić?
napisał/a: Peter 2008-08-18 08:08
Alergia jest modnym wśród lekarzy "wytłumaczeniem" pewnych objawów na pierwszy rzut oka niewytłumaczalnych. Zdecydowanie nadużywa się tego "rozpoznania".
Przyczyną stanów podgorączkowych jest przede wszystkim infekcja. Jeśli dziecko poszło do przedszkola, to tym bardziej to prawdopodobne. Trzeba dziecku po prostu zrobić wymazy z nosa i gardła. To podstawa. W zależności od wyników dalsza diagnostyka lub leczenie.
napisał/a: final 2010-06-21 14:57
Bardzo prawdopodobne, ze może tak być. Ja na twoim miejscu dałabym dziecku immulinę na wzmocnienie i poszłabym zrobić dziecko próby alergiczne i jakieś podstawowe badania, bo tak naprawdę nie wiadomo czy jest to alergia, jeżeli się tego nie potwierdzi.
napisał/a: enforces 2010-11-08 22:18
ja bym zrobił jakieś badania moczu i morfologie.
napisał/a: enforces 2010-11-12 21:42
btw. zawsze można próbować podawać coś na bazie ibuprofenu np. ibufen
napisał/a: Brut 2010-11-14 21:41
Można dać ibufen, tym bardziej że działa on tez przeciwzapalnie. Ale badania warto zrobić.
napisał/a: wikam2 2010-11-14 21:43
Proszę patrzeć na daty postów.