Częściowy brak czucia dużych palców stóp

napisał/a: yende 2013-12-09 17:04
Witam,
mam 22 lata. Dwa tygodnie temu zauważyłam, że częściowo nie czuję dużych palców stóp. 'Zdrętwiały' obszar jest mniej więcej taki sam na obydwóch stopach, tylko z lewą stroną jest trochę gorzej. Jest to zewnętrzna strona palca w okolicach paznokcia (czubka). Palcami mogę ruszać, nie ma żadnych przebarwień. Tydzień temu przez dwa dni odczuwałam lekki ból kręgosłupa w dolnym odcinku. Przyznam, że nie wiem czy to był faktyczny ból.. czy trochę bardziej o podłożu psychicznym, bo pojawił się i zniknął dość szybko.
Byłam z tym u lekarza rodzinnego. Ten dał mi skierowanie na RTG kręgosłupa (krzyżowo-lędźwiowego AP+Bok L-S) i do neurologa. W międzyczasie zanim się doczekam wizyty, chciałabym zapytać o wyniki.
"Lordoza lędźwiowa miernie pogłębiona, małe skrzywienie lewowypukłe odcinka Th/L bez rotacji kręgów. Poza tym kr. LS bez mian, zwykłej szerokości przestrzenie międzykręgowe i stawy k-b."
Czy to może tłumaczyć moje problemy? Pojawiły się one dość niespodziewanie, nic nie zmieniałam w swoim stylu życia. Jedyną rzeczą jaka przychodzi mi do głowy to lot samolotem (1h lot dzień wcześniej, 4h lot dwa dni wcześniej przed wystąpieniem problemów).
napisał/a: kordian1 2013-12-11 16:18
Zdjęcie RTG nie pokazuje wszystkiego co się dzieje w kręgosłupie. Takie utraty czucia mogą występować od kręgosłupa ale w tym przypadku to wątpię, bardziej tu bym stawiał na problemy z nerwami obwodowymi, ba chwilę obecną lekarz powinien przepisać coś na poprawę przewodnictwa nerwowego i jeżeli objawy nie ustąpią to skierowanie do neurologa.