Czerwony Stolec

napisał/a: Jenny777 2009-09-12 12:46
Witam!
Od miesiąca miewam dziwny brunatno czerwony kolor stolca. Ponadto bardzo zaczęły wypadać mi włosy a na skórze pojawiły się białe, wielkości złotówki, plamki.. Myślę że jest to niepokojący sygnał.. Wie ktoś może co to może oznaczać? Dodam tylko że mam 18 lat..
napisał/a: Jenny777 2009-09-14 23:17
No tak xD
napisał/a: Jenny777 2009-10-09 14:46
Ludzie!! mam czerwony stolec! od 2 miechów ponad i niedługo się wykrwawie! a wy to w gdzies macie!
napisał/a: depeche89 2009-10-09 18:21
A co Ci tu ludzie pomogą jeśli masz krwawienie z układu pokarmowego? Trzeba iść do lekarza. Białe plamy mogą wskazywać na bielactwo nabyte. Jest to choroba autoimmunologiczna, tworzą się przeciwciałą, które niszczą melanocyty, chorobie tej mogą towarzyszyć też inne schorzenia autoimmunologiczne, m.in. wtedy kiedy przeciwciałą atakują ściany żołądka, może stąd to krwawienie? A może to nie jest krew. Inną możliwość to może jakieś wrzody jelit, zranienie ściany jelita jakimś ostrym pokarmem, kiedyś słyszałam, że ciemna krew pochodzi z jelita grubego.
Czy te plamy się utrzymują i gdzie konkretnie one są?
napisał/a: maryjka6 2009-10-11 21:19
Witaj! Podstawowe pytanie brzmi czy w stolcu pojawia się świeża krew? Czy na papierze toaletowym zauważasz krew? Krew w stolcu świadczy o krwawieinu z przewodu pokarmowego dolnego, czyli jelito grube! W przypadku krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego stolce są " smolistego" koloru, czyli czarne! Sytuacja niewątpliwie wymaga konsultacji lekarskiej! Przyczyn krwawienia może byc wiele od hemoroidow, po rożne zmiany w j. grubym, min. polipy aż po nowotwór! Dlatego ważne jest to aby nie bagatelizowac takich objawow! A co do plam i wypadających wlosów, przyczyn może być wiele....napisz cos więcej na ten temat! Mogą być konsekwencją np. braku witamin i nie musza miec powiązania z zabarwieniem stolca! Depeche89 może mieć rację co do bielactwa, tylko muisz napisac jak wyglądaja te plamy i gdzie są zlokalizowane! Pozdrawiam
napisał/a: Jenny777 2009-10-25 20:52
Stolec jest koloru ciemno czerwonego ale nie ma z reguły (czasem są) śladów krwi na papierze. Pragnę wspomnieć że moja dieta jest zdaje się zła bo jem często małe śniadanie, duży obiad i małą kolacje. Nic pomiędzy posiłkami. Nie żebym się jakoś przesadnie odchudzała ale rzadko bywam głodna. Co do plamek są one na rękach. Są wielkości jedno złotówki i jest ich kilka na każdym ramieniu. W rodzinie nie było żadnych przypadków bielactwa. Swojego czasu brałam suplement diety z jodem(150mqJ) - Kelp, poprzez wzgląd na wyniki badań które potwierdzały że mam niewielką niedoczynność tarczycy. Tylko że te plamki zaczęły wyskakiwać zdaje się o wiele wcześniej niż zaczęłam brać Kelpy. Innych leków, suplementów nie zażywam ani nie zażywałam.. I włosy bardzo wypadają. Mam 18 lat i nie wiem od czego to.
napisał/a: maryjka6 2009-10-30 10:23
Uważam, że musisz skontaktowac sie z lekarzem, bo tylko on po obejrzeniu Ciebie może postawić właściwa diagnozę! Zabarwienie w stolcu może świadczyc o początku hemoroidów- występują one w każdym wieku, szczególnie przy zaburzeniech metabolicznych i niewłaściwej diecie. Co do plam jeśli by wykluczyć bielactwo to moga to byc jakies zmiany grzybicze, bądź też mogą być efektem np. nadmiernego opolania. Oczywiście może być wiele przyczyn takiego stanu i tylko specjalista dermatologii jest w stanie to stwierdzić. Piszesz o stosowaniu suplementu jodowego, ktory wzmacnia skórę, włosy, paznokcie, przemiane materii i jakby zaprzecza wszystkim obajwom, ktore masz. Ale wspominasz rownież o stwierdzeniu u Ciebie niedoczynności tarczycy i te objawy moga mieć z nią duże powiązanie. W niedoczynności tarczycy włosy moga być suche i wypadać, skora rownież robi sie blada i sucha. Mogą wystąpic zaburzenia metaboliczne, zaparcia, brak apetytu. Myślę, że tutaj może tkwic przyczyna. Pozdrawiam