Czerwony mocz po zjedzeniu buraków

napisał/a: jagodka6 2010-07-06 22:58
Mam pytanie czy to normalne,że po zjedzeniu buraków mocz jest zabarwiony na czerwono?
Kiedyś myślałam,że to normalne i każdy tak ma,ale ostatnio wyczytałam (bodajże,teoria Tombaka-nie pamiętam dokładnie),że taki objaw świadczy o stanach zapalnych jelit,ich nieszczelności,czy jakoś tak.Ja mam problemy z żołądkiem i jelitami(refluks i IBS) i zawsze po burakach sikam na bordowo...Nigdy się tym nie przejmowałam,ale teraz trochę mnie to zmartwiło.Czy ktoś zorientowany w tym temacie mógłby to wyjaśnic?
napisał/a: dominika2505 2010-07-07 09:26
to normalne, każdy człowiek tak ma, pozdr
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-07-07 09:39
Dokładnie jak koleżanka wyżej, nie masz poowdu do niepokoju.
napisał/a: swat89 2010-07-07 09:45
Witam, też mam to samo co i Ty. Ale przez ostatnie parę miesięcy jest ok . Biorę nolpazę 20 na refluks, i duspatalin retard na IBS. Tez sikałem na czerwono po burakach znaczy nie tak czerwono ale było widać że mocz delikatnie przebarwiony. Nie wiem ja trochę zmieniłem dietę t.z. w ogóle nie jem chleba nie makaronu, reszta została . Jem chleb ryżowy i czasem kukurydziany , zamiast makaronu ryż , ziemniaki, kaszę gryczaną.Powiem ci że jest lepiej , nie ma wzdęć i nie burczy w brzuchu. no i kilka kilo mniej :) . Może to było powodem , nie wiem . Właśnie sprawdzałem po burakach mocz nie barwi sie . Życzę zdrówka..
napisał/a: swat89 2010-07-07 09:54
Na pewno ten przebarwiony mocz po burakach nie jest powodem do niepokoju , czytałem o tym też , że dziurawe jelita i t.d. Piszą to ludzie co to reklamują różnego rodzaju preparaty na odchudzanie i oczyszczanie i t.p., nie ma co przejmować się...
napisał/a: lolitka871 2012-11-24 13:04
takie cos to chyba nalezy konsultowac z specjalistą a nie osobami które jak widac nie mają pojecia,znam dziecko ktore sika na rozowo po burakach i u niego to objaw właśnie nieszczelnego jelita,wiec rady przez internet nie należy traktować jak odpowiedź ostateczną i diagnozę
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-11-24 13:09
No myślę, że jakby było coś nie tak to po ponad dwóch latach autor już zdążył to skonsultować ze specjalistą. I proszę patrzeć na daty postów zanim napiszesz tak cenną radę.
napisał/a: ubihondka 2012-12-14 14:06
Witam
a mam takie pytanie
czy po 2,3 dniach od zjedzenia duzej ilosci burakow kolor czerwonawy nadal sie moze utrzymywac ?
pytam poniewaz wlasnie mija 2lub 3 dzien a maz nadal oddaje czerwonawy mocz
pozdrawiam
napisał/a: Andzrej 2012-12-14 20:21
dominika2505 napisal(a):to normalne, każdy człowiek tak ma, pozdr

chyba jestem nienormalny bo ja nawet jakbym zjadł słoik ćwikły mocz będę miał jasny
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-15 07:12
A ja mam ale to nie powód aby komentować post sprzed 2 lat.
napisał/a: BarbaraFrank 2019-02-10 03:42
Nie ma takiej choroby jak nieszczelne jelito jest to wymysl osob preferujacych leczenie niekonwencjonalne a szczegolnie tych ktorzy chca na tym zarobic, jelito oczywiscie moze peknac ale jest to perforacja ktora zagraza zyciu i wymaga natychmiastowej opieki szpitalnej