Czerwone swędzące plamy na nogach

napisał/a: GOGO 2010-11-15 02:04
Witam czwarta noc z rzedu kiedy w nocy moje ciało opanowuja gorące place opuchlizny. Strasznie swędza. Pierwszy raz były wielkości dlłoni na obu pośladkach nodze przedramieniu oraz 1 ucho bylo cale czerwone i opuchnięe. Mogą to też być jakby szlaczki krzaczki. Strasznie swędzą i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Za każdym razem biorę lek przeciwalergiczny - raz zyrtek kolejne razy Xyzal - syrop mojego dziecka alergika. Jednocześnie plamy smaruję mascią sterydową Elidel.
Po jakiejśc godzinie przechodzi ale skąd się to wzięło? Do tej pory nie miała alergii.
Dodam iż leczę sie na niedoczynność tarczycy. Biorę eutyrox 50, tran oraz ostatnio z powodu choroby piłam Mucosolwan ale dziś już odstawiłam a jak widać po godzinie postu właśnie nie mogę spać z bólu.
Proszó o podpowiedź co mi jest?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-15 13:36
Takie objawy jak opisujesz to niestety świadczą o alergii. Pytanie teraz na co tak reagujesz, bo przyczyn może być multum np zmiana płynów czy proszku do prania, nietolerancja na jakiś składnik leku itp. Spróbuj przeanalizować.
napisał/a: GOGO 2010-11-15 15:44
Dzięki, dziś mam w palnie wyczyszczenie całej sypialni dokładnie odkurzaczem łącznie z czyszczeniem materaca na którym śpię. Pewien trop prowadzi do pluskiew jednak po zejściu opuchlizny nie pozostają ślady po ukąszeniach więc to mało prawdopodobne.Jeśli dziś w nocy to się powtórzy to chyba zacznę dokładnie zapisywać co jem. Jednak niczego nie zmieniłam w jadłospisie. Piorę też wszystko w tym samym płynie od jakiegoś czasu i też pierwszy raz nie wystąpiło to w świeżej pościeli.
Też bym stawiała na alergię ale na co? I dlaczego objawy nagle w nocy kiedy mija kilka godzin od ostatniego posiłku?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-15 16:02
A co jadasz na kolację ? Zyrtec bierzesz na noc ?
napisał/a: GOGO 2010-11-15 20:21
piotrosiama13 napisal(a):A co jadasz na kolację ? Zyrtec bierzesz na noc ?

Nie jadam regularnie leków na alergie. Mam je z powodu alergii u dziecka. Zyrtek i Xyzal w syropie wzięłam po wystąpieniu objawów.
Dziś na kolacje herbata, kanapka z żółtym serem, klasyczna salatka warzywna.
Sypialnia odkurzona, pościel zmieniona, na pierwszy rzut oka insektow brak.
Zobaczymy rano albo w nocy jeśli mnie znowu ten swiad obudzi.
No i jeszcze muszę sie przyznac ze podjadlam kilka ciasteczek orkiszowych z czekolada.
napisał/a: piotrosiama 2010-11-15 20:34
Odezwij się jutro.
napisał/a: AnnaW33 2010-11-16 08:53
Dzień dobry,jak minęła noc? Mam podobny problem,może nie aż tak częsty.Z takimi objawami wylądowałam rok temu w szpitalu.Nikt nie potrafił znaleść przyczyny.Po kilku tygodniach jedną przyczynę znalazłam sama,po obserwacjach.Były to leki na żołądek Helicyt.Teraz ich nie biorę,ale nadal szukam innych alergenów,bo mam często na nogach swędzące,czerwone bęble. Szczególnie jak wychodzę na zimne powietrze,jakby uczulenie na zimno.Ale czy to możliwe?Nie wiem. Biorę Zyrtec-przepisany przez lekarza rodzinnego,a w nasilonych objawach Telfexo-przepisany przez alergologa.Jest to podobno silniejszy lek przeciwalergiczny.Przez dłuższy czas zapisywalam codziennie co jadłam,ale nic szczególnego nie znalazłam.Mam też czesto różne wysypki,swędzące i czerwone krostki na całych rękach,dekolcie,a nawet czasami na twarzy.Nigdy w życiu nie miałam żadnych problemów ze skórą,dopiero gdzieś tak od 2 lat.Moja 10 letania córka też ma alergie,ale bardziej okresowo,wiosną i latem.Czasami wydaje mi się,że ''zepsułam'sobie skórę przez solarium,bo od czasu do czasu opalałam się,co prawda bardzo żadko,ale może to właśnie to.Teraz już od roku nie chodzę na solarium wcale. pozdrowienia!
napisał/a: GOGO 2010-11-16 10:32
piotrosiama13 napisal(a):Odezwij się jutro.

Witam,
Jestem załamana. Właściwie noc przespałam. Nad ranem obudziłam się i place wystąpiły ale w ilości 10 % tego co zazwyczaj. Małe plamki na stopach i przy kostkach oraz przy łokciu.
Wydaje mi się niestety że mam winowajcę. Pomimo świerzej pościeli nad ranem znalazłam 3 milimetrowe coś koloru beżowego wyglądało jakby mały babolek jeśli mogę się tak wyrazić bo innego słowa nie znajduję.
Wydaje mi się że może to być larwa jakiegoś robala. Może to właśnie pluskwa?
Przy wczorajszej akcji odkurzaczem nie napotkałam żadnego robala przypominającego pluskwę ani jakiegokolwiek. Zmieniona pościel na taka prana we wcześniejszej partii płynu do prania który używam.
Jeśli to faktycznie pluskwy to skąd one się wzięły? Nowy dom- mieszkamy 2 lata. Meble nowe. Czy mogłam coś takiego przynieść od kogoś w jeansach siedząc u kogoś na sofie? I ile bym ich przyniosła?
Dziś przeprowadzę akcję chemiczną więc pewnie będę spała w innym pokoju. Boję się że to przeniesie się do pokoi moich dzieci.
A! no i najważniejsze. Plamy znikają po zażyciu syropu antyalergicznego Xyzal.
napisał/a: piotrosiama 2010-11-16 10:50
Przynieść można - wystarczy taki jeden okaz. Niekoniecznie to Ty mógł i gość.
napisał/a: GOGO 2010-11-17 07:38
piotrosiama13 napisal(a):Przynieść można - wystarczy taki jeden okaz. Niekoniecznie to Ty mógł i gość.

No a jednak. 1 okaz znaleziony. Spalam na strychu i żadnych nowych ugryzien. Myśle zemścić wypsikam jeszcze raz. Tylko jak ja traz wrócę do sypialni?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-17 13:05
A czym psikasz, strasznie śmierdzi ? Nie wiem jaki środek używasz ale wrócisz tylko trzeba odczekać zgodnie z zapisem na ulotce i wtedy wywietrzyć pomieszczenie.