Czerwone Swędzące Plamki Na Skórze

napisał/a: nala1 2009-07-31 17:04
Dzisiaj dostałam wysypke nielicznych małych czerwonych swędzących krostek..!!!
Nie wiem od czego one powstały....!!!
Nigdy nie byłam na nic uczulona....
Chorowałam tylko na skazę białkową ale ona już mi przeszła i mogę normalnie spożywać produkty mleczne...
napisał/a: nala1 2009-07-31 17:09
Błagam o szybką odpowiedź.....
Jest ich coraz więcej...
Najpierw były na nogach a teraz mam już 1 na ręce...
napisał/a: TyGrYsKa16 2009-08-06 11:06
Ja mam tak samo .. :(
wpierw miałam tylko na łydkach takie czerwone malutkie krostki ... i strasznie swedziały jak je dotknełam :(
teraz mam juz na całych nogach :( nawet na rękach mi wyszły ale nie drapałam to zeszły :(
wie moze ktoś co to może być ? :(
napisał/a: ninaninanina 2009-08-10 13:46
nala napisal(a):Dzisiaj dostałam wysypke nielicznych małych czerwonych swędzących krostek..!!!
Nie wiem od czego one powstały....!!!
Nigdy nie byłam na nic uczulona....
Chorowałam tylko na skazę białkową ale ona już mi przeszła i mogę normalnie spożywać produkty mleczne...


czy były one w miejscach które goliłaś lub depilowałaś? Tak czy siak to zapalenie mieszków włosowych może być. Ja miałam takie tajemnicze po 2 tygodniach od depilacji (chociaż nie jestem pewna czy to czasem nie było od ukąszenia czegoś w kolano...), ale dużo straszniejsze, utrzymywało się przez miesiąc, straszliwie swędziało, gdzieniegdzie sączyło, żaden dermatolog nie potrafił jasno określić przyczyn czy jak to zaleczyć (maści które otrzymałam nic nie pomagały). ZESZŁO SAMO (pozostawiło ciemne ślady jak po opaleniżnie oraz kropki gdzie stan był mniej poważny, ale z czasem to również zeszło) A MOJA HIPOTEZA JEST NASTĘPUJĄCA: wydepilowałam sobie plastrami nogi. Wyjechałam nad morze. Tam mieszkałam w ośrodku. Albo pod prysznicem, albo od piasku morskiego jakoś podrażniłam/zakaziłam najwyraźniej nie dokońca wygojone mieszki po depilacji. Wdał się jakiś syf i zaowocował pełzającą (to jest rozszerzającą swój zasięg) wysypką.