Czerwone, suche, piekące oczy

napisał/a: nonia66 2011-03-21 19:05
Witam serdecznie:) mój problem jest następujący, od jakiś dwóch dni moje oczy są zaczerwienione, pieką, są suche i a gdy mocno je zaciskam bolą pozatym mam takie uczucie jakby mnie swędziały.... nie wiem czy dobrze myśle, ale wydaje mi sie ze to zapalenie spojówek... czy wystarczy przemywac je np. rumiankiem czy musze wybrac sie do lekarza... dziekuje z gory za pomoc :) Pozdrawiam
napisał/a: piotrek.sad 2011-03-21 19:11
No to pewnie diagnoze sluszna postawilas skoro objawy wskazuja na zapalenie spojowek. Jezeli objawy nie ustępuja bądz nie są łagodniejsze to lepiej wybrac sie do okulisty. Pewnie wprowadzi miejscowe leczenie antybiotykowe - krople lub jakas masc. Po co się męczyc i czekac i czekac...
napisał/a: susa 2015-02-23 18:22
Mnie jak pieką mnie oczy i są suche to ulgę przynosi zakroplenie sobie starazolinu hydrobalance. Bardzo skutecznie nawilża oczy i takie dolegliwości mijają. No ale wiadomo, że z poważniejszymi rzeczami to jednak trzeba do lekarza iść.
napisał/a: amela_8 2015-03-03 14:15
Standardowe objawy zapalenia spojówek, ja radziłabym udać się na wizytę do okulisty, krople do oczu na takie infekcje niestety sa wyłącznie na receptę.