Czerwone policzki u dziecka

napisał/a: maniutek2 2011-05-10 23:32
Witam!Mój 4-letni synek nawet po krótkim przebywaniu na słońcu natychmiast na policzkach robi się strasznie czerwony.Rumieńce na policzkach występują również po intensywnej zabawie,np.bieganiu,skakaniu.Bardzo szybko też się poci,szczególnie na głowie.Podczas upałów potrafi się spocić nawet pod cienką czapeczką.Czy to normalne?Czy można jakoś złagodzić te rumieńce na twarzy np.smarując jakimś kremem?
napisał/a: daissy6 2011-05-11 09:18
A może jest za ciepło ubrany?
Te rumieńce ustępują jak wróci do domu i odpocznie, albo zejdzie ze słońca?
Koleżanki syn też się poci pod czapeczką, może lepsza byłaby chustka? Jest przewiewniejsza. Jej syn też ma zawsze rumieńce i zawsze jest spocony, ale jak dla mnie za ciepło go ubiera, moje dziecko lata o połowę bardziej rozebrane i nie mamy takiego problemu.
Oczywiście się nie wymądrzam, bo może problem leży gdzieś głębiej, ale to pierwsze co mi przyszło do głowy:)

Pozdrawiam
napisał/a: maniutek2 2011-05-11 10:38
Myślę,że problem nie polega na ubiorze,nigdy go nie przegrzewałam.Wczoraj bawił się na tarasie na słońcu(od 17:30 do 18:30) w krótkich spodniach i koszulce bawełnianej z krótkim rękawem.Był czerwony jak burak i miał spoconą główkę.Po przyjściu do domu rumieńce schodzą ale baaaardzo powoli!
napisał/a: daissy6 2011-05-11 15:02
To być może ten typ tak po prostu ma?
Ale niech się jeszcze wypowie ekspert:)
napisał/a: Trzebinianka 2011-05-11 22:46
Może warto dziecko zbadać pod kątem alergii.
napisał/a: aleksia4 2011-05-12 18:33
Kup mu kosmetyk z alantoina i d-pantenolem,on załagodzi zaczerwinienia, skoro ma 4 latka to spokojnie nawet w aptece coś doradza.
napisał/a: maniutek2 2011-05-12 21:41
No właśnie się zastanawiałam,czy są jakieś kremy,które mogłyby złagodzić trochę te rumieńce.Niedługo będę u dermatologa,bo przybyło mu ostatnio sporo pieprzyków to zapytam o te policzki.Dziękuję za sugestie!
napisał/a: Malma15 2011-05-15 18:50
Warto udać się do lekarza,pragnę przypomnieć że dziecko może być uczulone również na własny pot.
napisał/a: maniutek2 2011-05-15 20:33
Naprawdę??Nie wiedziałam.Zauważyłam,że mały co roku po wyjściu na słońce dostaje gorszej cery.Głównie w miejscach gdzie się poci czyli na nosie,pod oczami,pod nosem jego cera wygląda jak podgotowana,taka chropowata.Potem jakby to przechodzi i już całe lato jest ok.
napisał/a: Malma15 2011-05-16 21:39
Istotnie :) jestem pielęgniarką na oddziale dziecięcym i neonatologicznym , więc wiem co nieco w tych sprawach :) jak chcesz to pytaj śmiało.
napisał/a: aleksia4 2011-05-28 20:13
Wiesz co pytałam dzisiaj w aptece o coś takiego dla swojego dziecka i pani poleciła mi serie alantandermoline.No zobaczymy jak bedzie działał ten kremik.Teraz tylko nim smarujemy.
napisał/a: maniutek2 2011-05-28 21:48
A to jest taki krem na słońce z filtrami czy taki do smarowania pielęgnacyjnego np.wieczorem czy rano?