czerwone plamy na nogach

napisał/a: JustynkaW 2007-02-25 00:06
Witam.
Nie wiedziałem za bardzo gdzie umieścić ten temat, więc jeśli jest nie tu gdzie trzeba to proszę moderatora o przesunięcie. Mam taki problem... od jakiegoś czasu zauważyłem czerwony plamy na nogach. Są one różnej wielkości i mają jakby na sobie gęsią skórkę. Czasami jest ich mało, czasami dużo. Często mnie swędzą. W internecie czytałem trochę na ten temat i nikt nie wie co to jest. Czy ktoś może mi doradzić co mi dolega ? Czy to jakieś uczulenie, czy może jakaś poważna choroba ? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje. Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2007-02-25 10:07
Wygląda to na alergię kontaktową. Konieczne testy alergiczne.
napisał/a: JustynkaW 2007-02-25 11:02
Peter napisal(a):Wygląda to na alergię kontaktową

a mógłbym sie dowiedzieć co to takiego ?
napisał/a: Paola17 2009-02-24 19:49
hmmm .. nie wiem czy mogę za bardzo tu pomóc, bo nie jestem za bardzo związana z medycyna a tym bardziej z dermatologią .. mogę powiedzieć tylko tyle, że moja znajoma miała podobny problem. Na jej nogach zaczęły pojawiać się plamy i plamki.. zaleciłabym na pewno wizytę u dermatologa. Z opisu można wywnioskować (nie daje to 100% pewności) że to Schorleina-genoha. Oczywiście jak z góry założyłam nie mam styczności z medycyna .. wiec jest 90 % pewności, że moja diagnoza jest błedna. Pozdrawiam i życze szybkiego wyjasnienia problemu:)