Czerwone plamy na dłoniach. Co to jest?

napisał/a: paparoachfan 2015-07-04 19:13
Witam,
Tak jak wpisałam w temacie, mianowicie wyskoczyły mi czerwone plamy na dłoniach. Na początku były to małe bardzo swędzące plamki, myślałam, że może coś mnie ugryzło, ale po pewnym czasie zaczęły się powiększać, łuszczyć i przestały mnie już tak strasznie swędzieć, a zaczęły lekko piec. Na początku starałam się usunąć to "po swojemu" używałam maści clotrymazolum gsk, pomyślałam że skoro usuwa ona zajady i działa za każdym razem może i w tym przypadku pomoże, otóż nie pomogła i po jakiś 5 dniach przestałam jej używać. Kilka dni temu zaczęłam parzyć sobie herbatę rumiankową i wieczorem po kąpieli robię sobie z niej okład na te ranki. Dzisiaj zauważyłam, że zaczęły się przenosić na druga dłoń i oczywiście zaczęła się panika. Dodam tylko że aktualnie mieszkam w Anglii i pracuje na magazynie gdzie jest mnóstwo kurzu, dlatego też często myję ręce, może ta informacja pomoże w diagnozie. Bardzo proszę o pomoc, wiem że powinnam iść z tym do dermatologa ale chciałabym najpierw otrzymać odpowiedź. Załączam 2 zdjęcia.
napisał/a: doloress10 2015-07-23 09:04
Witam. Wydaje mi się, że to reakcja alergiczna na detergenty. często myjesz ręce i to wygląda na egzemę. Sprawdz czy w żelu do rąk nie ma składników drażniących- tj. sodium lauryl sulfate lub sodium lauryl sulfate-to silne substancje odtłuszczające i pieniące. przy częstym stosowaniu wysuszają i niszczą skórę. Kup zwykłe szare mydło lub łagodny żel albo mydło marsylskie baz chemii. Smaruj te zmiany bepantehen baby lub inną maścią z panthenolem, na noc zastosuj maśc cynkową żeby szybciej zagoić te zmiany. W pracy dobrze by było zastosować jaieś rękawice ohronne bawełniane lub takie z aolesem dla alergików. pozdr.
napisał/a: zabciakiniaa 2015-07-29 16:18
gdzie moge o tym napisac?

Witam. Przedstawiam na fotografii mój czerwony policzek.( a raczej zcerwono biale plamy). Chcialabym zapytac czy jest to rumień czy naczynka. Borykam sie ztym juz od bardzo dawna ale zaczelo sie powiekszac .Bylam u dermatologow jedni ,mowili ze taka uroda inni ze rumień. w jednej klinice powiedzieli zeby usunac to ( zmniejszyc) kwasel azelajnowym. Innym razem kosmetyczka powiedziala ze w żadnym wypadku bo to pogorszy sprawe. i mysli ze to nietypowa forma tradziku.i zeby zbadac krew na tradzik. Nie wiem co mam juz myslećo tym.
Gdy jest mróz luba bardzo cieplo wtedy widac to najbardziej. nie jest to szorskie. skora jest gladka w tym miejscu.
Prosze o porade jak to zlikwidowac i czy się da bo starciłam już nadzieję :(
napisał/a: doloress10 2015-08-14 13:46
witam, jeżeli używasz kosmetyków, żeli do mycia twarzy to na razie je odstaw. myj twarz szarym mydłem lub rozgotowanymi płatkami owsianymi. unikaj substancji drażniących w kosmetykach- sodium lauryl sufate, sodium lauret sulfate, glikoli propylenowych, pentylenowych (inaczej PEG), perfum w składzie. Na noc spróbuj zastosować maść lub pastę cynkową. na dzień krem z panthenolwem ulb alantoina w składzie. jak nie pomoze to moze to być trądzik różowaty, wtedy potrzebny jest dermatolog.
napisał/a: wacia 2015-08-18 15:35
Moja siostra miała takie samo na rękach i wybrała się do swojego dermatologa w centrum medycznym marki. Co się okazało, przez jakiś czas zmywała właśnie detergentami bez gumowych rękawiczek. Na początku plamki były małe, ale że jest ciepło, więc szybko się powiększyły. Pomogło stosowanie rękawic i maść robiona na zamówienie.
napisał/a: zabciakiniaa 2015-08-21 10:08
Ja niestety mam to od kilku lat juz.to nie jest wypukle ani grudowate. jakby pod skórą. ale nie są to naczynka. a jak chodze do dermatologa slysze "taki pani urok".... ale to zaczyna sie powiekszac na drugi polik. dziekuje z rady. tylko jak sprawdzic czy to tradzik rozowaty? ( jakie badania nalezy wykonac? jesli ktos wie to poprosze o rade.)
dziekuję.