Czerwone plamki na dłoniach i stopach.

napisał/a: marckna 2013-06-28 20:08
Witam, równe 2 tygodnie temu zachorowałem na ospę. W trakcie ospy brałem Heviran oraz Pudroderm. W czasie choroby zauważyłem kilka czerwonych plamek na stopach ale było ich dosłownie kilka, dodatkowo myślałem że to tylko ospa. Jadnak ospa ustąpiła i zostały po niej tylko większe strupki które się nie zagoiły, a wysypka nasiliła się na stopach i na dłoniach. Wysypka najpierw wystąpiła na stopach potem na wewnętrznej części dłoni a teraz w zasadzie jest na całych dłoniach. Byłem wczoraj u doktora ale on to zupełnie zbagatelizował i powiedział że to potówki albo szkarlatyna. Wysypki tej przybywa na dłoniach i stopach. Poniżej zamieszczam zdjęcia wysypki, będę bardzo wdzięczny za pomoc.
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-28 22:20
Jak każdy lek, również Heviran może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Najczęściej występują: bóle i zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha), zmęczenie, gorączka, wysypka, nadwrażliwość na światło, świąd, pokrzywka, wypadanie włosów. Rzadko lub bardzo rzadko występują: zaburzenia hematologiczne (niedokrwistość, małopłytkowość, zmniejszenie liczby krwinek białych), senność, stany splątania, stany pobudzenia, psychozy, drżenia, niezborność ruchów, zaburzenia mowy, omamy, śpiączka, encefalopatia, duszność, zapalenie wątroby, żółtaczka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia bilirubiny, ostra niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek (zwykle odwracalne po odstawieniu leku i nawodnieniu chorego), ból nerek, zwiększenie stężenia mocznika i kreatyniny we krwi. Rzadko możliwe reakcje nadwrażliwości i anafilaktyczne: obrzęk naczynioruchowy i wstrząs anafilaktyczny.
Albo:
Rumień wielopostaciowy - zdarza dośc często. Wykwitami sa dobrze odgraniczone rumienie o rożnych kształtach, ktore obejmuja głownie koczyny gorne i dolne, rzadziej tułow. Moga utrzymywac się na skorze do kilku tygodni.
Zakup sobie wapno w aptece i zapytaj co można jeszcze do tego odpowiednio dołączyć . Pozdrawiam.
napisał/a: marckna 2013-06-29 09:46
Witam, dziękuje bardzo za odpowiedź. Doktor kazał mi brać Telfexo i Rutinoscorbin no i teraz będę brać też wapno.