Czerwone krosty / plamki na głowie

napisał/a: bassfreak 2014-04-27 11:22
witam

od jakiegoś czasu mam na głowie dziwne czerwone krosty / plamki na głowie , nie mam pojecie od czego są
czasami trochę swędzą ale nie jest to natarczywe , ostatnio fryzjerka poleciła mi żebym spróbował szampon ziaja med przeciwświądowy , jeśli ma pomóc to nie mam pojęcia po jakim czasie się tego spodziewać

oto zdjęcie jak to wygląda

http://www65.zippyshare.com/v/24263277/file.html
http://www63.zippyshare.com/i/61714653/44234/Zdjęcie5786.jpg

z góry dzięki za rady ale i tak wydaje mi się że będę musiał iść do dermatologa
będę czekał nie wiadomo ile :(
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-27 11:42
Fajna fryzura :) Próbowałeś typowo leczniczych szamponów z apteki? Ziaja przeciwświądowa jest przeciwświądowa a nie lecznicza. Po strzyżeniu u fryzjera warto w domu ponownie dobrze umyć głowę. Przenoszonych na źle zdezynfekowanych przyrządach patogenów tam nie brakuje.. Pozdrawiam.
napisał/a: bassfreak 2014-04-27 11:57
dzięki :P

na początku myślałem ze to ŁZS ale u mnie występuje tylko i wyłącznie lekkie swędzenie i to od czasu do czasu , te "strupki" są bardzo rzadko i są malutkie
od czasu do czasu używałem nizoral gdy nasilał mi się łupież , ostatnio łupież jest bardzo mały albo to po prostu naskórek się "sypie"
ale nigdy nie zwracałem uwagi czy dawał coś na te krosty bo w tych miejscach miałem dłuższe włosy


czyli jaki szampon byś polecił ?

jak wracam od fryzjera to zawsze myje głowę :P
napisał/a: Andzrej 2014-04-27 13:08
Posmaruj to cienką warstwą kremu Metronidazol
napisał/a: bassfreak 2014-04-29 09:52
Renesans

czyli jaki szampon kupić ? nizoral ?
napisał/a: bassfreak 2014-04-29 13:03
idę dziś do dermatologa na 18 , oczywiście prywatnie bo czekał bym do lipca w przychodni ....
jak wrócę napisze co i jak :P
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-29 16:56
Bassfreak sorry nie jestem lekarzem więc nic nie mogę Ci polecić oprócz dostępnych w aptece. Myślę że dobrze robisz odwiedzając lekarza. Pozdrawiam.
napisał/a: bassfreak 2014-04-29 19:19
już wróciłem , pani dermatolog mega sympatyczna oby więcej takich lekarzy :D

zapalenia mieszka włosowego , Cipronex 500 mg 1 tab co 12 h przez 15 dni + żel Clindacne smarować na noc
mam nadzieję że to pomorze bo ten antybiotyk mnie chyba wykończy :X

a mój poprzedni fryzjer powinien dostać łagodnie mówiąc ochrzan bo to prawdopodobnie tam złapałem !

i takie małe pytanko jeszcze , czy muszę jakoś zdezynfekować moje słuchawki ? czy wystarczy że to wyleczę ?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-29 20:05
15 dni antybiotyk... Nie zapomnij o probiotykach. Słuchawki sama nie wiem,ja bym dezynfekowała jeśli nosiła bym codziennie.
napisał/a: bassfreak 2014-04-29 20:41
no lipa 15 dni ale chyba nie ma opcji żeby nie zeszło

czyli co przetrzeć "muszle" od słuchawek np octenisept-em bo mam w domu ?

jest jeszcze jakaś inna opcje gdzie to złapałem niż u fryzjera ?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-29 21:00
Jeśli to gronkowiec za to odpowiedzialny to różnie to to może być. Nie koniecznie u fryzjera. Tak octenisept-em . Poszukaj w necie info na temat tego zapalenia.Trzymam kciuki..
napisał/a: bassfreak 2014-05-02 10:28
czy można coś zrobić aby nie czuć się tak słabo przy antybiotyku ? za mną dopiero dwie dawki (zaraz 3) a ciągle jestem jak by śpiący mam nawet wrażenie że ciężej się oddycha ale ciśnienie mam dobre 124/65 60 puls

czuję się tak jak bym był przeziębiony

co do zdezynfekowania słuchawek zrobić to teraz czy jak krosty zaczną schodzić ? po tygodniu powinna być chyba widoczna poprawa ?